Özlemek

Özlemek nedir?

Özlemek

Özlemek nedir? Özlemek ne demektir? Özlemek kelimesinin anlamı nedir?

Özlemek; bir kimseyi veya bir şeyi görmeyi, kavuşmayı istemek, beklemek ve göreceği gelmek, başka bir açıklama yapmaya da gerek kalmıyor, özlemek üzerine yapılmış yorumlar dışında.

Acısını duyarsın yokluğunun. Yaşamaya devam edersin, ama en çok yalnızken özlersin. Kavuşsan bile doyamazsın. İçinde yine ayrılmak zorunda kalacağının, yine özleyeceğini bildiğinin acısı yatar.

Hep onu düşünüyorsun, hep onu içinde hissediyorsun. Geri gelse her şey tamam olacak ama gelmiyor, öyle özlüyorsun ki yaptığı her şeye rağmen onu affedebilecek derecede oluyorsun, o gelse her şeyi unutabilecek durumda oluyorsun.

Nefesini, tenini kokusunu unutursun zamanla, sadece özlersin başkasına sarıldığında onu hayal edersin, ona benzer birini ararsın.

Onun dönmeyeceğini bildiğin halde beklersin her gece yatağında yatarken onun fotoğraflarını ezberlersin için eksik gözlerin dolu sadece beklersin ama o dönmez.

Sevdiğin önemsediğin insan senden uzaktadır. Düşünemezsin hiç bir şeyi çünkü sevdiğin insanı görmek sarılmak istersin. Çünkü sen onun yanındayken dünyanın en mutlu insanı olacağını ve onunlayken kendini cennetteymiş gibi hissedeceğini bilirsin.

Özlemek nedir?

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir