Ülkemizin gelişmesi için üzerimize düşen görev ve sorumluluklar nelerdir?

Bir öğrenci olarak sorumluluklarımız nelerdir?

Ülkemizin gelişmesi için üzerimize düşen görev ve sorumluluklar nelerdir?

Sizin görev ve sorumluluklarınız nelerdir?

Yaşadığımız çevrede, evde ve okulda üzerimize düşen görev ve sorumluluklar vardır. Bunlardan biri de okulda öğretmenimizi dikkatli bir şekilde dinlemektir. Öğretmenimizi dikkatli dinlediğimizde derslerimizi daha kolay öğrenebiliriz.

Ödevlerimizi zamanında ve en iyi şekilde yapmalıyız. Okulda öğrendiğimiz konuları evde tekrar etmeliyiz. Kitap okumaya da yeteri kadar zaman ayırmalıyız.

Okul ve sınıf kurallarına uymak da sorumluluklarımız arasındadır. Kurallara uyduğumuz zaman kendimize iyi bir eğitim-öğretim ortamı sağlamış oluruz.

Millî bayram törenlerine katılmalı ve bayramlarda görev almalıyız. Aldığımız görevleri en iyi şekilde yapmak için çalışmalıyız. Örneğin görev aldığımız halk oyunu ekibinde hareketlerimizi doğru yapmaya özen göstermeliyiz.

Çevremizi temiz tutmalıyız. Temiz kullanmayanları uyarmalıyız. Çünkü yaşadığımız çevrenin korunmasından da sorumluyuz. Çevremizi korumak büyük küçük hepimizin görevidir.

Evimizde de görev ve sorumluluklarımız vardır. Bunlardan biri de oyuncaklarımızı toplamaktır. Evde yapmamız gereken işleri en iyi şekilde yapmaya çalışmalıyız.

Büyüklerimiz görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yapmak için çalışırlar. Böylece ülkemiz daha çok gelişir. Bizler de görev ve sorumluluklarımızı iyi bir şekilde yaparsak ülkemizin gelişmesine katkı sağlamış oluruz. Bunun için derslerimize iyi çalışmalı, her konuda çalışkan olmalıyız. Hangi işle uğraşırsak uğraşalım işimizi en iyi şekilde yapmalıyız. Üzerimize düşen görev ve sorumlulukların eksiksiz olması için gayret etmeliyiz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir