Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kazalardan korunmak için uymamız gereken kurallar nelerdir?

Ana Sayfa » Güncel » Kazalardan korunmak için uymamız gereken kurallar nelerdir?
Kazalardan korunmak için uymamız gereken kurallar nelerdir?

Kazalardan korunmak için uymamız gereken kurallar nelerdir?

Pencere ve balkonlar, düşme tehlikesi olan yerlerdir. Bu nedenle pencere ve balkonları kullanırken dikkatli olmalıyız. Pencere ve balkonlardan aşağıya sarkmamalıyız. Sınıf içindeki öğretmen dolabı, saat, çerçeve gibi camlı, kırılabilir eşyalara dikkatli yaklaşmalıyız.

Güvenliğimiz için merdivenlerden inerken ve çıkarken merdivenin sağ tarafını kullanmalıyız. İniş ve çıkışlarımızda koşmamalıyız.

Asansörler yanlış kullanıldığında tehlikeli olabilir. Bu nedenle asansöre binerken güvenlik kurallarına uymalıyız. Asansöre, yanımızda bir yetişkinle binmeliyiz. Sadece gideceğimiz katın düğmesine basmalıyız. Asansör tam durmadan hareket etmemeliyiz. Ayrıca gereksiz yere asansörleri meşgul etmemeliyiz.

Islak zeminler kaygan olduğu için buralarda dikkatli yürümeliyiz.

Kibrit, çakmak, ocak, açıkta duran kablolar ve elektrik prizleri kazalara neden olabilir. Bunlardan kaynaklanan kazalar ölümcül sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bunlarla oynamamalıyız.

Açık bırakılan musluklar su baskınlarına yol açabilir. Bu nedenle muslukları açık bırakmamalıyız.

Temizlik malzemelerinin kullanım alanları farklıdır. Sabun, şampuan, diş macunu gibi malzemeleri kişisel bakımımızda kullanırız. Banyo, mutfak, yer, ocak, çamaşır ve bulaşık temizliği için kullanılan temizlik malzemeleri de vardır. Temizlikte kullanılan malzemeler sağlığımız için çok tehlikeli olabileceğinden bu malzemelere dokunmamalıyız.

Isınmada, ocaklarda ve sıcak su sağlamada yaygın olarak gaz kullanılır. Kullanım sırasında oluşan gaz kaçakları hayati tehlike oluşturur. Böyle bir durumu farkettiğimizde büyüklerimize haber vermeli ve hızlı bir şekilde bulunduğumuz yeri terk etmeliyiz.

Kazalardan korunmak için uymamız gereken kurallar nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ders araç ve gereçleri nelerdir? Sonbahar mevsiminde olan doğa olayları nelerdir? Üç ile Bölünebilme Kuralı Spor yaralanmalarının nedenleri ve korunma önlemleri nelerdir? Sigaranın Zararları Miniktim minnacıktım – YAĞMUR

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır