Okulun katkıları nelerdir?

Okul öğretmen sınıf

Okulun katkıları nelerdir?

Okulda öğretmenimiz okuma ve yazma öğrenmemizi, yeni bilgiler edinmemizi sağladı. Vatan ve millet sevgisini okulda öğrendik. Okul bize sevgi, saygı ve doğruluğu öğretti. Hayata hazırlanmamızı sağladı.

Okulda, sosyal etkinlik olarak hafta sonları satranç kursu verildi. Kurs sonunda başka okullarla satranç turnuvaları düzenlendi.

Satranç oynamanın faydaları nelerdir?

• Hafızası gelişiyor, kendine güven duyuyor, planlı hareket edebiliyor.
• Davranışlarının sonuçlarını tahmin edebiliyor.
• Hızlı düşünüp, ileriyi görebiliyor.
• Araştırıyor ve sorguluyor.
• Çabuk ve doğru karar veriyor.
• Kararlarının sorumluluğunu alabiliyor.

Bu özelliklere sahip bireylerden oluşan toplum, gelişiyor ve hızla kalkınıyor.

Okulda, kültürel etkinlik olarak Bayazhan Kent Müzesine gezi düzenlendi.

Gezide öğrenciler, tarihî mirasımızı ve kültürel değerlerimizi tanıyarak bunlara sahip çıkmanın ve bu değerleri korumanın önemini öğrendiler.

Kendi kültürüne sahip çıkmayan toplumlar, başka milletlerin kültürlerinin etkisine girer. Bu milletler, bağımsızlıklarını kaybeder.

Okulda eğitsel etkinlik olarak deprem tatbikatı yapıldı.

Tatbikat sonunda öğrenciler, depreme karşı bilinçlendi. Deprem hakkında bilinçli bireylerin yetişmesi, toplumun depremden az zarar görmesini sağlar.

Onur’un okulunda, geliri yakındaki bir köy okuluna gönderilmek üzere kermes yapıldı. Kermeste ev yapımı börek, kek, kurabiye, poğaça ve pastalar satıldı. Çeşitli süs eşyaları, kitaplar da satılarak parası toplandı. Toplanan paralar, köydeki ilkokula, ihtiyacı olan çocuklara yardım edilmek üzere gönderildi.

Okuldaki müzik, spor, tiyatro, şiir yarışmaları, yardımlaşma gibi sosyal ve kültürel etkinlikler kendimize olan güvenimizi arttırır. Çevremizdekilerle iyi ilişkiler kurmamıza etki eder. Toplumdaki yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir