Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Okulunuzun yerini ve konumunu tarif ediniz.

Ana Sayfa » Güncel » Okulunuzun yerini ve konumunu tarif ediniz.
Okulunuzun yerini ve konumunu tarif ediniz.

Okulunuzun yerini ve konumunu tarif ediniz.

Okulunuzun yakın çevresinde neler var?

Okulunuzun yakın çevresinde neler olduğunu bilmeniz önemli midir?

Günlük yaşantımızın geçtiği yerler bizim yakın çevremizi oluşturur. Yani evinizin çevresini tanıdığın gibi okulunuzun çevresini de tanımalısın.

Yakın çevremizi tanımak hayatımızı nasıl kolaylaştırabilir?

Yakın çevremizde gereksinimlerimizi karşılayabileceğimiz yerler bulunur. Pazar yerleri, dükkânlar, bankalar, parklar, oyun alanları bu tür yerlerdir. Okul, sinema, kütüphane, hastane, eczane, belediye, postane de yeri bilinmesi gereken yapılardır. Yakın çevremizi tanımak, gereksinimlerimizi karşılayacağımız yerlerin konumunu bilmemizi sağlar. Bu da hayatımızı kolaylaştırır.

Okulunun bulunduğu mahallenin, caddenin, sokağın adlarını da bilmelisin. Bu bilgilerden de yararlanarak okulunun konumunu tarif edebilirsin.

Sonraki günlerde okula gidip gelirken yakın çevreyi dikkatle incelemeye devam ettim. Önemli yapıların, kurumların yerlerini, cadde ve sokak isimlerini öğrendim. Artık okulumuzun konumunu kolaylıkla tarif edebiliyorum.

Okulunuzun yerini ve konumunu tarif ediniz. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çay ve Kahve mi, Yoksa Bol Su İçmek mi? Maddelerin duyu organları ile algılanan özellikleri nelerdir? Kitle İletişim Araçlarının Hayatımızdaki Yeri ve Önemi Kızgınlık Kişisel bakımımızı yaparken hangi kaynakları kullanıyoruz? Çevremizdeki bitkileri ve hayvanları korumak için neler yapmalıyız?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır