Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Millî gün ve bayramlarımız nelerdir?

Ana Sayfa » Güncel » Millî gün ve bayramlarımız nelerdir?
Millî gün ve bayramlarımız nelerdir?

Millî gün ve bayramlarımız nelerdir?

Milletimizin birlik ve beraberliği için son derece önemli, bizi bir arada tutan değerleri ifade eden özel günler vardır. Bu özel günlerden bazıları millî bayramlarımız ve millî günlerimizdir.

29 Ekim günü Cumhuriyet ilan edildi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu bu tarih, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” olarak her yıl törenlerle kutlanmaktadır.

23 Nisan tarihinde, Mustafa Kemal’in liderliğinde Büyük Millet Meclisi açılmıştır. 23 Nisan günü, ülkemizde “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Atatürk, bu günü, çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

19 Mayıs günü, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal, Samsun’a giderek Millî Mücadele’yi başlatmıştır. Bu önemli tarih, ülkemizde “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı” olarak her yıl coşkuyla kutlanır. Atatürk bu günü, gençlere bayram olarak armağan etmiştir.

15 Temmuz gecesi yurdumuzu ele geçirmek isteyen hâinler tarafından ülkemizin bağımsızlığına karşı bir saldırı olmuştur. Milletimiz, bağımsızlığına sahip çıkarak hâin darbeyi durdurmuştur. 15 Temmuz günü ülkemizde “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” olarak kutlanmaktadır. 15 Temmuz şehitlerinin anısına İstanbul’da bir anıt mezar yapılmıştır.

Mustafa Kemal önderliğinde Türk milleti, 30 Ağustos tarihinde, Millî Mücadele’yi zaferle sonuçlandırmıştır. 30 Ağustos günü, ülkemizde her yıl coşkuyla “30 Ağustos Zafer Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Millî gün ve bayramlar, her yıl coşkuyla kutlanır. Millî gün ve bayramlar; millî birlik ve beraberliğimizi güçlendirir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nda sınıflarımızı süsler; panolar hazırlarız. Şiir okuma, koro, halk oyunu gibi etkinlikler yaparız. Millî bayramlarımızı okullarda ve meydanlarda coşkuyla kutlarız. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ne yönelik, her ders yılının ikinci haftası boyunca anma programları düzenleriz.

Millî gün ve bayramlarımız nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Birinci sınıf okutmuş öğretmenlerin deneyimleri nelerdir? Nasıl bir okulunuz olmasını istersiniz? Nokta nedir? Nerelerde kullanılır? Cambaz ipte, balık dipte gerek. Her yıl bugün olur, Otuz Ağustos Burada Bir İğde Ağacı Vardı, Ne Oldu?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır