İlluminati

İlluminati nedir?

İlluminati

İlluminati nedir? İlluminati ne demektir? İlluminati kelimesinin anlamı nedir?

İlluminati’nin sözcük anlamı ‘Aydınlanmış Olanlar’ demektir.

Latince illuminatus, Türkçe aydınlanmışlar demek olan İlluminati, batıl inanca, ön yargıya, dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarın kötüye kullanımına karşı 1 Mayıs 1776’da kurulmuş bir topluluk olup; zihin kontrolü uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni’ni sağlamak amacıyla hareket ettiği iddia edilen, monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen; ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir yapılanmadır.

İllüminati ne zaman ve nasıl kuruldu?

İllüminati hareketinin nasıl bir yapılanması vardı?

İllüminati hareketi 1 Mayıs 1776 yılında Ingolstad’ta (Yukarı Bavyera – Almanya’nın güney kesiminde, Bavyera eyaletinde bir kent), Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden biri olan filozof Adam Weishaupt tarafından beş kişiyle kuruldu. Özgür düşünceyi temel edinmiş üyelerden oluşan topluluk masonluğu model aldı. İlluminati üyeleri gizli bir yemin ettiler ve üstlerine itaat edeceklerine dair ant içtiler. Üyeler her biri farklı derecelere sahip olmak üzere üç ana sınıfa ayrıldı ve pek çok İlluminati grubu, var olan Masonik loca üyeliklerini iptal etti.

Grup Baveryan İlluminati diye de adlandırıldı ve ideolojisine “İlluminizm” dendi. Pek çok önemli isim, entelektüel ve politikacı kendilerini grup üyesi saydı. Topluluğun pek çok Avrupa ülkesinde şubesi açıldı ve on yıl içerisinde 2000’e yakın üyesi oldu. Son derece gizlilik içinde tutulan üyelerin kayıtları ve bilgilerini kimse bilmemekteydi. Üyerlerin her birinin kod adları olup, yazışma ve haberleşmede bu takma adlar kullanılmaktaydı.

1874’de İlluminati, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklanmıştı. Baveryan hükümeti tarafından 1785’te yayınlanan bildiri grubun dağılmasına neden oldu. Adam Weishaupt kaçtı. Topluluğun yazışmaları, döküman ve belgeleri toplatılıp daha sonra hükümet tarafından yayınlandı. O tarihten sonraki illuminati topluluğu sürekli gizli kalmıştır.

Topluluğun kesin varlığı hakkında hala bir bilgi yoktur.

İllüminati Örgütünün Amacı Nedir?

Örgütün en temel amacı yeni bir dünya düzeni kurmak, mevcut dini, politik kurumları ve milli kimlik algısını alt etmek, milli, manevi, fıtrî değerleri yıkmak yok etmek, ve global ekonomik gücü elinde bulundurarak insanlar üzerinde zihin kontrolü uygulamaktır.

İllüminatinin etki alanları, faaliyetleri ve Komplo teorileri

Bu örgüt hakkında söylenenler bir efsane mi, yoksa gerçek mi? Bu konuda kesin bir bilgi yok.

Komplo teorisyenlerine göre İlluminati, hala küresel boyutta büyük faaliyet gösteren; önemli finansal kuruluşların, merkezi hükümetlerin ve çok uluslu organizasyonların yönetimini elinde bulunduran bir örgüt.

Pek çok komplo teorisi dünyadaki birçok siyasi, askeri ve ekonomik olayın sorumlusunu gizli bir örgüt olan İlluminati olarak gösterir. Komplo teorisyenlerine göre birçok ABD Başkanı, bu örgüte doğrudan veya dolaylı olarak hizmet etmektedir. Ayrıca birçok tanınmış çocuk çizgi filmlerinde bilinçaltı mesajlarıyla beyin yıkama gerçekleştirildiği de iddia edilmektedir.

Holywood film sektörünün bu örgütün elinde olduğu ve günümüzde ise bir çok yöneticisi ve alt kadrosu bulunduğu, bu grubun içinde tanınmış ünlüler, bankacılar ve sanatçıların bulunduğu iddia edilmektedir. Bir çok ünlünün, kesinliği belli olmayan grupta yer aldıkları söyleniyor, konuşuluyor.

İlluminati ile ilişkilendirilen pek çok sembolün Hollywood sinemasında ve Amerikan müzik endüstrisinde kullanıldığı düşünülmektedir. Pek çok büyük basın-yayın ve medya kuruluşunu elinde bulundurduğu düşünülen topluluk, hedeflediği zihin kontrolünü televizyon dizileri, filmler, video oyunları, sosyal medya ve pornografi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Dünyaca meşhur bir çok sanatçı ve şarkıcı filmlerinde ve kliplerinde İlluminati sembollerini kullanmıştır. En sık kullanılan semboller piramit, tek göz, üçgen ve güneştir. Sürekli üçgen ve tek göz işaretinin insanların gözüne gözüne sokulmasının sebebi tamamen planlı. Çünkü bir gerçeği en iyi göz önüne sererek saklayabilirsiniz.

Dünya’nın en büyük siyonist örgüt yapılanması olan İlluminati’nin bir çok seçkin yöneticisinin ve üyesinin dünyanın en büyük bankaları ve dünya petrol pazarını elinde tutan dev şirketlerin en büyük hissedarıydı. Şirketlerinin cirosu dünyadaki pek çok devletin yıllık gelirlerinden daha fazla olduğu söyleniyor.

Sadece siyasi değil, bütün insanlığa ulaşabilecek bütün yayın organlarını kullanmaktadırlar. Bilgisayar oyunları, çizgi filmler, herkesin dilinden düşürmediği şarkılar.

İlluminati hiçbir dine bağlı değildir. Bu yüzden örgütün hristiyanlık inancından beslendiği ya da şeytana taptığı bilgisi yanlıştır.

İlluminati örgütünün bugün Amerikan hükümetinin, Vatikan’ın, NATO’nun, Birleşmiş Milletler’in ve uluslararası bankaların kontrolünü elinde bulundurduğu düşünülmektedir.

Hakkındaki tüm komplo teorilerinin, hedef şaşırtmak amacıyla bizzat İlluminati örgütü tarafından üretildiği düşünülmektedir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir