Güçlü yönleriniz ve güçlendirilmesi gereken yönleriniz nelerdir?

Güçlü ve zayıf yönlerimiz

Güçlü yönleriniz ve güçlendirilmesi gereken yönleriniz nelerdir?

– Arkadaşlar adım Ece Güven. Derslerimde oldukça başarılıyım. Başarımın sebebi planlı ve verimli çalışmaktır. Kendime haftalık plan hazırlar ve bu plana göre derslerime çalışırım. Böylece hem konu tekrarı yapmaya hem de oyun oynamaya zaman bulurum. Derslerimde başarılı olmak benim güçlü yanımdır. Ancak güçlendirmem gereken yönlerim de var. Örneğin iyi yüzme bilmiyorum. Bunun için ailemle konuşup bir yüzme kursuna yazılabilirim.

– Adım Batuhan Sarıçam. Benim en güçlü yanım yüzme biliyor olmamdır. Üç yıldır yüzme kursuna gidiyorum. Bu sporda oldukça da başarılıyım. Katıldığım yarışmalarda birçok madalya kazandım. Ailem ve arkadaşlarım başarılarımdan dolayı beni takdir eder. Ancak benim de geliştirmem gereken yönlerim var. Örneğin satranç oynamayı bilmiyorum. Bu konuda öğretmenim bana yardım edebileceğini söyledi.

– Merhaba benim adım Sena Söylemez. Ben, satranç oyununda oldukça başarılıyım. Boş vakitlerimde babamla satranç oynarız. Ayrıca satranç kursuna da gidiyorum. Benim de geliştirmem gereken yönlerim var. Örneğin bisiklet sürmeyi bilmiyorum.

– Arkadaşlar benim adım Halil Sarıkaya. Ben de bisiklete binemiyorum. Ancak yetenekli olduğum alanlar da var. Örneğin resim yapmakta oldukça başarılıyım. Öğretmenim birçok resmimi yarışmalara ve resim sergilerine gönderiyor. Resimlerimi beğenenler beni tebrik ediyorlar. Ancak zayıf yönlerimizin de güçlendirilmesi gerekir. İyi bisiklet süren arkadaşlarımızla iş birliği yaparak biz de zayıf yönümüzü geliştirebiliriz.

– Benim adım Arzu Aydın. Arkadaşlarımız güçlü ve güçlendirilmesi gereken yönlerinden bahsettiler. Benim de güçlü yönüm arkadaşlarımla iyi anlaşmam. Çünkü bütün arkadaşlarımı severim. Hepsini olduğu gibi kabul eder, farklılıklarına saygı duyarım. Komiğimdir, fıkra anlatmaktan hoşlanırım. İletişim kurarken nezaket ifadeleri kullanmaya dikkat ederim. Bu özelliklerimden dolayı arkadaşlarım tarafından çok seviliyorum. Ama benim de geliştirmem gereken yönlerim var. Örneğin matematik dersinde zorlanıyorum. Sınıf öğretmenimi daha iyi dinler ve planlı ders çalışırsam bu sorunumu çözebileceğimi düşünüyorum.

Hepimizin farklı yetenekleri ve becerileri vardır. Bunlar bizim güçlü yönlerimizdir. Güzel yazı yazmak, hızlı ve doğru okumak, okuduğunu anlamak, yüzmek, satranç oynamak, bisiklete binmek, bir müzik aleti çalmak güçlü yönlerimizden bazılarıdır. Güçlü yönlerimizi daha da geliştirmeliyiz.

Güçlü yönlerimizin yanında güçlendirilmesi gereken yönlerimizi de belirlemeliyiz. Bu yönlerimizi geliştirici faaliyetler içerisinde olmak bizi başarıya ulaştıracaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir