Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar?

Canlılar barınma ihtiyacını nasıl karşılar?

Canlıların birçok ihtiyacı vardır. Beslenme, giyinme, barınma bunlardan bazılarıdır. İnsanların barınma ihtiyacını evler karşılar. İnsanlar, güvenli ve huzurlu yaşamak isterler. Dış tehlikelerden, hava şartlarından (soğuk, sıcak, kar) korunmak için evleri tercih ederler. Yaşanılan bu evler tek katlı, çok katlı olabilir. Herkesin evi birbirinden farklıdır. Her insan, evinin eşsiz olduğunu düşünür; çünkü ailesiyle birlikte bu yuvada mutlu bir şekilde barınırlar. Ayrıca evimizin yanında, daha birçok ev ve apartman vardır. Buralarda yaşayanlar, bizim komşularımızdır. İnsanlar evlerde yaşarken, hayvanlar da kendilerine uygun yuvalarda yaşar. Bazı hayvanlar, yuvalarını kendileri yaparken, bazıları da insanların yaptıkları barınaklarda yaşar.

Tavuk kümeste, inek ahırda, köpek kulübede, arı kovanda, ayı inde, balık suda, kanarya kafeste, koyun ağılda barınır yaşamak için.

Koyun, keçi, kedi, köpek, at ve eşek gibi hayvanlar genellikle çiftlikte yaşayan hayvanlardır. Kurt, kaplan, aslan, tilki ve çakal gibi hayvanlar ormanlarda yaşar. Karıncalar toprağın altına yuva yapar. Timsah, balık, kurbağa ise suda yaşar. Timsah ve kurbağa gibi bazı hayvanlar hem su da hem de karada yaşayabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir