Bilgisayar ile neler yapılabilir?

Bilgisayar ile neler yapılabilir?

– Yazı yazılabilir. Yazdığınız bu yazıların çıktısını alabilirsiniz.

– Ders programları ile bilgisayarınızda ders çalışabilirsiniz.

– Kitap, dergi, gazete ve broşür hazırlanabilir.

– Her türlü çizim ve grafik tasarım yapılabilir.

– Özel yazılımlar ile bilgisayarınızda Animasyonlar hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde yeteneğiniz ve bilginiz oranınıda bir anime çizgi film yapabilirsiniz.

– Mevcut çizimler boyanabilir. Resimlerinizde büyütme, küçültme,  kırpma, renklerini açma gibi oynamalar yapabilir ya da en sıfırdan görseller oluşturabilirsiniz.

– Müzik dinlenebilir. Bilgisayarınızda film izleyebilir müzik dinleyebilirsiniz. Film ve müzik için oldukça fazla program seçeneğiniz var.

– Bilgisayarınızda daha önceden çektiğiniz video ve resimleri düzenleyerek kendinize video hazırlayabilirsiniz. Video ve resimlerinize değişik efektler ekleyerek kendi zevkinize göre bir video hazırlayabilirsiniz.

– Müzik yapılabilir. Ses kaydı ve kayıtlar üzerinde değişiklik yapılabilir. Gelişmiş müzik yazılımlarında her müzik enstrümanının sesini çıkarabilecek özellikler bulunuyor. Gerçek enstrümanlar ile bilgisayar yazılımını birleştirerek farklı müzikler yapabilirsiniz.

– Matematiksel işlemler yapılabilir. Muhasebe ve hesap işlemleri takip edilebilir. Tablolar oluşturabilir bu tablolar ile ilgili hesaplamalar yapabilirsiniz. Hesap makinesinin yapabileceği işlemleri bilgisayarınızdaki hesap makinesi yazılımı ile yapabilirsiniz.

– Bilgiler saklanabilir. Bilgisayarınızda yazılar yazarak bu yazıları yazıcı vasıtasıyla kağıtlara dökebilir isterseniz kitap yapabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir dökümanı Tarayıcı ile tarayıp bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bu şekilde eski belgelerinizi dijital ortama geçirmiş olursunuz.

– Elektronik devre tasarımı hazırlanabilir.

– Mühendislik işlemleri yapılabilir.

– Programlama dillerini öğrenerek bilgisayar programları hazırlayabilirsiniz. Çok kolay olmayan programlama dillerini eğer istekliyseniz öğrenebilirsiniz. Bir program yapabilecek seviyeye geldiğinizde bilgisayarlar ile neler yapabileceğinizi kendiniz göreceksiniz. Bahsettiğimiz tüm yazılımlar programlama dilleri ile hazırlanıyor.

– İnternet sayfaları hazırlayabilirsiniz. Girdiğiniz Web sayfaları birileri tarafından hazırlanıyor. Eğer isterseniz Web tasarımı öğrenerek sizde internet sayfaları hazırlayabilirsiniz.

– Sektörel yazılımlar ile işinizin tamamını bilgisayardan kontrol ebilirsiniz. Otomasyon yazılımları sayesinde şirketler daha verimli çalışmaktadır.

– İnternete bağlanılabilir. İnternete girebilirsiniz. Artık günümüzde bilgisayarların kullanımında internet kullanım oranları çok yüksek. Bir çok kullanıcı bilgisayarını sadece internet için kullanıyor. İnternet’te ise yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlı diyebiliriz. Web sitelerine girmek, haberleri okumak, postalarınıza bakmak, internetten video izlemek gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Anlık mesajlaşma programları ile sohbet edebilir, sesli ve görüntlülü görüşmeler yapabilirsiniz.

– Tüm Türkiye ve Dünya ile haberleşme sağlanabilir.

– Eğitim amaçlı uygulamalar yapılabilir. Çalışmalarınız için sunum hazırlayabilirsiniz. Slayt şeklinde hazırladığınız bu sunumları projektör yardımı ile izleyicilerinize gösterebilirsiniz.

– Radyo dinlenebilir.

– Televizyon seyredilebilir.

– Çeşitli amaçlı CD/DVD kullanılabilir.

– Oyun oynayabilirsiniz. Oyunlar bilgisayarların en eğlenceli taraflarından biridir. İşletim sistemi ile gelen basit oyunlardan başlayarak piyasada satılan binlerce oyundan birini satın alarak oynayabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.