Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

beslenme besinler

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı kilo vermek ve zayıflamak için yapılması gerekenler nelerdir?

Zayıflamanın en sağlıklı yolu doğru zayıflama yöntemleri ile olur. Unutulmaması gereken bir nokta herkesin farklı genlere, farklı yapılara, farklı vücutlara ve farklı bir metabolizmaya sahip olduğu gerçeğidir. Öyle ki aynı kilo verme diyeti uygulayanlardan bazıları bir haftada 1 kilo verirken diğerleri hiç kilo veremeyebilir veya başka birisi de 2 kilo bile verebilir.  Bunun için öncelikle doktora ya da bir diyetisyene gitmeniz gerekir. Böylece sizin yapınız için en sağlıklı diyet oluşturulabilir ve kolay zayıflamanın yolları size de açılmış olur. Hiçbir şey yemiyorum ama bir türlü kilo veremiyorum diyorsanız büyük bir ihtimalle herhangi bir sağlık probleminiz olduğu için kilo veremezsiniz. Bu problemin tespit edilmesi sağlıklı kilo verme sürecini etkileyen en önemli faktördür.

Sağlıklı kilo verme yolları ile ilgili olarak birçok sitede farklı önerilerle karşılaşabilirsiniz. En etkili kilo verme yöntemi ve daha sağlıklı bir değerlendirme yapmanız için diyetisyeninize danışabilirsiniz. Ayrıca kilo vermede en etkili diyet ile ilgili bir rejim listesi oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı kilo verme yöntemleri ile ilgili örnek bir liste:

En etkili diyet sizin en kolay uygulayacağınız ve sizin yapınıza uygun olarak hazırlanmış diyettir.

Uzman olmayan kişiler tarafından hazırlanan diyet programları ve kilo verme diyetleri uzak durmanız gereken en önemli konudur.

Günde en az 1,5 lt su içmeniz gerekir. Su içme kilo verme sürecinde çok önemlidir. Vücuttaki mikropları, zehirleri vücuttan uzaklaştırır.

Eğer sağlıklı kilo vermek istiyorsanız suyunuzun içine 3-4 damla limon sıkabilirsiniz. Limon da hem metabolizmayı hızlandırır, hem doğal antiseptiktir ve antioksidanlar içerir. C vitamini içerir ve hastalıklardan korur ve böylece gereksiz ilaç kullanarak vücudunuza kimyasal sokmamış olursunuz. Bu da vücudunuzda asit oranını azaltır ve daha hızlı kilo vermek için birebirdir.

Öğün sayınız üç olsun. Öğün atlamayın, öğün atlamazsanız bir sonraki öğüne daha tok başlarsınız ve daha az yemiş olursunuz.

Egzersiz de yapmalısınız. Kilo verme konusunda en etkili zayıflama hareketleri yürüyüş, fitness, yüzme ve pilates ile ilgili yapılan hareketlerden oluşur. Yokuş yukarı yürümeyin. Fitness yaparken çok ağır aletler kullanmayın. Daha küçük ağırlıklarla daha fazla tekrar yapmanız sağlıklı kilo vermenizi sağlar.

Akşam yemeği ile uyku arasında bir kaç saat olması yararlı olur. Eğer uyumadan hemen önce yerseniz uyuma düzeniniz bozulabilir. Bu da kilo verme sürecini olumsuz etkiler.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız zayıflama çayı, bölgesel zayıflama, zayıflama hapları, zayıflatan bitkiler, bitkisel zayıflama, kolay diyet listesi, bölgesel incelme, su içerek zayıflama, evde kilo vermenin yolları, şok diyet listeleri, hızlı kilo verme gibi safsatalardan uzak durmanız yararınıza olacaktır.

Günde iki fincanı geçmemek şartıyla diyete yardımcı doğal antioksidanlar içeren yeşil çay içebilirsiniz. Yemeklerinizi yavaş yemeniz doyma hissinin artırır.

Düzenli uyumaya özen gösterin çünkü kilo verme sürecinde düzenli uyumak çok önemlidir ve 7-8 saat uyumak sağlığızı daha iyileştirir ve bağışıklık sisteminiz de güçlenmiş olur. Ayrıca 7-8 uyumak melatonin hormonunu ve büyüme hormonunu artırır ve hücreleriniz gençleşir ve siz de daha genç görünürsünüz.

Aşırı tuz kullanımından kaçının çünkü aşırı tuz suyu vücutta tutarak sizi hem daha şiş gösterir hem de daha çok kilo almanıza neden olur.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız sebzelere ve proteine ağırlık vermeniz gerekir ayrıca yiyeceklerinizi fırında ya da suda az yağ ile pişirin. Ancak burada yağ derken zeytinyağı dışındaki tüm yağları kastediyoruz. Zeytinyağı kullanmanız daha faydalıdır.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız öğün aralarında acıkırsanız 3 ceviz, bir bardak yoğurt ya da bir salatalık ve 1 bardak ayran içebilirsiniz. Ancak öğün aralarında ekmekten uzak durmalısınız. Tabi bu ana öğünlerde ekmek yemeniz gerektiği anlamına gelmesin.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız kesinlikle koladan uzak durun.

Günde en fazla 2 dilim tam buğday ekmeği tüketmelisiniz.

Nasıl kilo verilir diye kara kara düşünmeyin ve stresten kaçının. Çünkü vücut stres altında iken kortizol hormonu salgılar ve bu hormon da yağlanmaya neden olur.

Kilo verme sürecinde canınız tatlı çektiği anda tatlı yerine su ya da bir bardak ayran içebilirsiniz ya da bir dilim peynir yiyebilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız kahvaltınızı mutlaka yapınız. Kahvaltıyı yapmanız sizi daha tok tutar ve diğer öğünlerde daha az yemenizi sağlar.

Yemeğe çorba ya da salatayla başlamayı alışkanlık haline getirin

Şekerli içeceklerden ve diyet içeceklerinden uzak durun. Aşırı şeker ya da tatlandırıcı kilo vermenizi engeller.

Bu önerileri dikkate alırsanız artık zayıflamak için sağlıklı diyet listesi, en etkili diyet, kilo vermenin püf noktaları, zayıflamak için diyet, hızlı kilo verme yolları, nasıl kilo verebilirim, akupunktur ile zayıflama gibi ifadeleri google a yazmanıza gerek kalmayacak.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız yemeklerden 10 ya da 15 dakika önce limonlu ılık su içebilirsiniz.

Yemek yerken televizyon seyretmeyin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir