Giysilerimizi Nasıl Yıkamalıyız?

çamaşır yıkamak

Giysilerimizi Nasıl Yıkamalıyız?

Doğru elbise yıkama önerileri nelerdir?

Elbiseleri yıkamak için hangi kurallara uymalıyız?

Daha uzun ömürlü giysiler için neler yapmalıyız?

Aldığınız giysilerin daha uzun süre ilk günkü gibi kalmasını istiyorsanız yıkama alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Çamaşırlarınızın sağlığı sizin sağlığınızdır.

– Beyazlar için ayrı, renkliler için ayrı deterjan kullanın. Giysilerinizi renklerine göre önerilen deterjan ile yıkayın. Beyazlar için önerilen deterjanı renkliler için kullanırsanız rengi solar.

– Giysilerinizi ters çevirerek makineye yerleştirin. Giysilerinizi makineye atmadan önce ters çevirin. Sürtünmeden dolayı yıpranmaları önlenmiş olur.

– Önerilen miktarda deterjan kullanın. Ambalajın üzerinde önerilenden fazla deterjan kullanmayın. Fazla miktarda deterjan kullanımı çevreye ve canlılara zarar verir.

– Ürün etiketinde yer alan yıkama sıcaklığına uyun. Giysilerinizin solmaması, yıpranmaması ve küçülmemesi için etiketlerinde yazan yıkama sıcaklığında yıkayın. Standart bir yıkama için 30-40 derece sıcaklık yeterli olacaktır. Daha yüksek sıcaklık daha yüksek elektrik tüketimi demektir.

– Çamaşır makinesi yük kapasitesine uyun. Önerilen miktarda çamaşır yüklendiğinde makinenizin yıkama performansı yükselir ve giysileriniz istenilen temizlikte yıkanır.

– Doğru programı seçin. Yıkayacağınız giysinin kumaş cinsine ve kirlilik derecesine uygun programı seçin. Böylece giysileriniz yeniliğini daha uzun süre korur.

– Giysilerinizi uygun şekilde kurutun. Giysilerinizi etiketinde tavsiye edilen şekilde kurutun. Böylece renklerini ve formlarını (biçimlerini) uzun süre korur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir