Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/onlineil/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2652
Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Ağustos 2021

V harfi ile başlayan kız isimleri

V harfi ile başlayan kız isimleri

VERA Vera isminin anlamı nedir?

Arka, arkası, sonrası olarak Arapça kaynaklarda yer almaktadır. Arapça kaynaklarda yer almasının sebebiyse Vera isminin Arapça kökenli olmasıdır. Vera birçok farklı kökene sahip olan bir isimdir. Bunlar arasında Arapça, Slav, Arnavutça ve Latince gelmektedir. O yüzden dinlere bağlı olarak kökeni açısından pek çok değişik anlama sahiptir.

Vera isminin diğer anlamları: Vera, kız çocukları için kullanılan popüler isimler arasında yer alır. Vera ismi değişik anlamları ile tabir edilir.

Arka, arkası, sonrası,

Halk, kainat, alem, mahluk,

Günah ve haramdan kaçınmak için şüpheli ve sakıncalı etmenlerden uzak kalma, takva, ittika.

Slav kökenli Vera isminin anlamı; İnanç

Latince kökenli anlamı; Doğru.

Arnavutça kökenli anlamı; Yaz

Vera Kur’an’da Geçiyor mu?

Vera ismi Kur’an’da geçmektedir. Aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’deki anlamı ‘arka, onun arkası ve sonradan’ gibi anlamlara gelmektedir. Ayrıca birçok ayette geçmektedir. Kur’an-ı Kerim’de Bakara 91, Hud 71 ve Ali İmran 187. ayetlerinde Vera ismine yer verilir. Kur’an-ı Kerim’de Vera isminin kullanılmasında sakıncalı bir durumun olduğuna yönelik bilgi yoktur.

Vera ismini kız çocuğunuz için kullanabilirsiniz. Bu ismi tek başına kullanmanız ile beraber kız çocuğumuz adına farklı isimlerle bir araya getirebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.