Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ülkemize göç etmiş insanlara karşı nasıl davranmalıyız?

Ana Sayfa » Güncel » Ülkemize göç etmiş insanlara karşı nasıl davranmalıyız?
Ülkemize göç etmiş insanlara karşı nasıl davranmalıyız?

Ülkemize göç etmiş insanlara karşı nasıl davranmalıyız?

Ülkemizde, iş durumu gibi isteğe bağlı veya savaş gibi zorunlu nedenlerle ülkemize göç etmiş farklı kültürden insanlarla birlikte yaşarız.

– Merhaba arkadaşlar, benim adım Eflin’dir. Türkiye’ye iki yıl önce Suriye’den göçtük. Ülkemizdeki savaş, bizi buna mecbur bıraktı. Başlarda çok zorlandık ama artık alıştık. Türkiye’de olduğum için de çok mutluyum.

– Merhaba, benim adım Şota’dır. Türkiye’ye Gürcistan’dan dört yaşımdayken geldim. Babam Türkiye’de bir şirkette çalışıyor. Küçükken geldiğim için Türkçeyi çok iyi konuşabiliyorum. Ben de burada olduğum için mutluyum.

ülkemize zorunlu veya gönüllü göç etmiş insanların yiyecekleri, kıyafetleri, yaşama alışkanlıkları bizimkilerden farklı olabilir. Onların, geldikleri yerlerin özelliklerine göre alışkanlıkları olduğunu unutmayalım. Farklılıklara saygı duyalım.

Ülkemize göç etmiş insanlara karşı nasıl davranmalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cefayı çekmeyen sefanın kadrini bilemez Anne sevgisi ile ilgili şiirler Minareyi çalan kılıfını hazırlar Gökkuşağı Nedir ve Nasıl Oluşur? Dostlarımız varsa çevremizde … Garip kuşun yuvasını Allah yapar

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır