Okullarda yapılan sosyal ve kültürel etkinlikler nelerdir?

Okullarda yapılan sosyal ve kültürel etkinlikler nelerdir?

Okullarda yapılan sosyal ve kültürel etkinlikler nelerdir?

Okullarda öğrencilerin yeteneğine göre yapılan etkinlikler nelerdir?

Belirli gün ve haftalarda, millî bayramlarda okulumuzda ya da sınıfımızda aldığımız bir takım görevler vardır.

Beril’in okulunda değişik alanlarda etkinlikler ve kurslar düzenleniyordu. Ayrıca spor, müzik gibi alanlarda da kulüp çalışmaları yapılıyordu. Öğretmeni, bu yıl düzenlenecek olan çalışmaları tahtaya yazdı. Tahtada basketbol, voleybol, futbol, tiyatro, piyano, gitar, halk oyunları vb. alanlarda etkinlik yapan kulüpler ve kurslar yazılıydı.

Beril, uzun zamandır piyano çalmak istiyordu. Akşam annesi ile konuştu. Annesi Beril’e okuldaki piyano kursuna katılabileceğini söyledi. O da çok sevindi. Ertesi gün sınıfta herkes çok heyecanlı idi. Öğrenciler değişik etkinliklere ve kurslara katılmaya karar vermişlerdi.

İlerleyen günlerde çalışmalar başladı. Sınıfta herkes yeteneğine göre bir etkinlik yapıyordu. Okulda kulüpler etkinliklerini zaman zaman sergiliyordu. Spor dallarında çalışma yapan arkadaşlarımız da birçok madalya ve kupa
kazandılar. Tiyatro kulübü öğrencileri, sene sonunda gösteri yaptı. Müzik kulübü ise keman ve piyano konserleri verdi. Okul korosu ve halk oyunları ekibi de çalışmalarını sundu. Bu etkinlikler, hepimizi çok mutlu etti.

Okullarda eğitim-öğretim faaliyetleri dışında düzenlenen sosyal, kültürel ve eğitsel etkinlikler nelerdir?

Okullarda eğitim-öğretim faaliyetleri dışında çeşitli sosyal, kültürel ve eğitsel etkinlikler düzenlenir. Belirli gün ve haftalarda, millî bayramlarda kutlama ve anma törenleri yapılır. Bu programlardaki şiir okuma, konuşma, koro vb. çalışmalarda öğrenciler görev alırlar. Bu etkinlikler bizim çevremizdeki insanlarla iyi iletişim kurmamızı sağlar. Kulüp çalışmaları sayesinde öz güvenimiz artar ve sorumluluklarımızı daha kolay yaparız. Ayrıca belirli gün ve haftalarda görev alarak toplumsal olaylara karşı duyarlılığımızı arttırırız.

Okullarda aileler için düzenlenen etkinlikler nelerdir?

Okullarda aileler için düzenlenen bilgilendirici seminerler, okuma ve yazma kursları, yardım amaçlı yapılan kermesler vb. etkinlikler vardır. Okullarda velilere ve çevredeki insanlara yönelik düzenlenen sosyal, kültürel, eğitsel etkinlikler toplumda kaynaşmayı ve dayanışmayı arttırarak mutlu, huzurlu olmamızı sağlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.