Küçük Penguen soğuk bir ülkede yaşıyordu. Her taraf …

Penguen

Küçük Penguen soğuk bir ülkede yaşıyordu. Her taraf …

Hayvanlar ile ilgili hikayeler

KÜÇÜK PENGUEN

Küçük Penguen soğuk bir ülkede yaşıyordu. Her taraf karlarla kaplıydı. Bir gün bu ülkeye yolunu şaşıran bir leylek geldi. Küçük Penguen’le dost oldular. Ancak, leylek bu ülkede yaşayamazdı. Çünkü soğuk, kar ve buz ona göre değildi. O, sıcak bir yerlere gitmeliydi. Küçük Penguen de onunla birlikte gitmeye karar verdi.

Leylek, Penguen dostunu gagasının arasına aldı. Yola çıktılar. Uzun bir yolculuktan sonra ormana geldiler.

Leylek kendisine yuva yapmak için yüksek bir ağacın tepesine çıktı. Penguen yalnız kalmıştı.

Küçük Penguen çevresinde vızıldayarak uçan arıları gördü. Onlarla arkadaş olmak istediğini söyleyerek kanatlarını çırptı. Ama arılar bal yapmak için oradan oraya uçuşuyorlardı. Penguenle konuşmak için hiç zamanları yoktu.

Derken Penguen’in önünden bir karınca sürüsü geçmeye başladı. Her biri kendisinden daha büyük bir şeyleri yakalamış, sürüklüyordu. Küçük Penguen onlarla konuşmak istedi. Ama karıncalar öyle meşguldüler ki onu duymadılar bile. Bir ara kanadında yürüyen, siyah benekli kırmızı bir böcek gördü. “Ne kadar da küçük ve güzel!” diye düşündü. Ama kanadını kaldırır kaldırmaz uğur böceği uçuverdi. Uğur böceğinin ardından bakakaldı Penguencik. Tam bu sırada gökte asılı kalmış gibi duran bir böcek daha gördü. Şaşkın şaşkın bakarken onun incecik bir ipte sallandığını fark etti. Bu, ağ ören bir örümcekti.

Küçük Penguen örümceği izlerken yerden kafasını çıkarmış bir solucan da ona bakıyordu. Penguen tam bir şeyler söyleyecekti ki solucan kayboldu. Toprağı havalandırmakla meşguldü çünkü.

Böceklerin dünyası Küçük Penguen’in ilgisini çekmişti. Ama buraları onun için çok sıcaktı. Kendisine göre de bir arkadaş bulamamıştı. “En iyisi ben yaşadığım ülkeye geri döneyim.” diye düşündü.

Aygören DİRİM

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir