Kadir gecesi kutlama mesajları

Kadir geceleri

Kadir gecesi kutlama mesajları

onlineilkokul.com olarak tüm İslam Aleminin Mübarek Kadir Gecesini kutlarız, Allah-u Teâla yaptığımız ibadetlerimizi, dualarımızı ve tövbelerimizi, tuttuğumuz oruçlarımızı yüce katında kabul eylesin. amin.

Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Hayırlı Kandiller.

Allah tuttuğumuz oruçları ve ibadetlerimizi kabul etsin. Manen büyük bir ikramın olacağı Kadir Gecemizi dolu dolu yaşamayı nasip etsin.

Allah’ım bizi namazsız, rükûsuz ve secdesiz bırakma. İbadetten ve namazdan soğutma. Namazı yük olarak gösterme. Namazdan zevk almayı nasip eyle.

Allah’ım bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sıratı müstakimden ayırma. Hayırlı kandiller. Kadir Geceniz mübarek olsun.

“Allah’ım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle!” Kadir Gecemiz Mübarek Olsun. #KadirGecesi

Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi’nde, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kadir geceniz mübarek olsun!

Ben Allah’tan isterim. Verirse yüceliğidir, vermezse imtihanımdır. Kadir gecemiz mübarek olsun.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin. Kadir geceniz hayırlı olsun.

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Kadir Geceniz mübarek olsun!

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim, Allah affeden ve bağışlayandır. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak Kadir Geceniz mübarek olsun, dualarınız kabul olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince kaç. Bugün en gizli incilerini onun için saç. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Dua et; Belki de bütün umutların avuç içlerinde ki o dua da saklıdır. Kadir geceniz mübarek olsun.

Duaların kabul edileceği bu gecede, gönülden el açmak dileğiyle. Cümleten Kadir Gecemiz mübarek olsun.

En ağır hastaların bile hafifledikleri, öteye geçen Mü’minlerin bir kuş hafifliğiyle geçtikleri, yoksul sofralarının gökten gelme bir bereketle birden bire zenginleştiği bir gecedir Kadir Gecesi.

Ey Rabbim şu sonsuz merhamet ve rahmetinden bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarında eyle bizi. Amin! Kadir Geceniz hayırlı olsun.

Gül-i Muhammed-i olanlara selam olsun, selam diyarından geçenlere bahar olsun, gönlü hazan olanların gönlü gülistan olsun, mübarek kandiliniz kutlu olsun.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimize. Kadir geceniz mübarek olsun.

Kadir; değer, ölçü demektir. Arapça kelime, kader ile aynı kökten gelir. Allah’ın “bin aydan daha hayırlı” diye müjdelediği her kadirin kaderimizde bir payı vardır. Eskiler “Her geleni Hızır, her geceyi Kadir bil.” derdi.

Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. (Kadir Sûresi, 3) ’Ve, Vakit O gecedir ki; Tüm geceler O’na hayran’ Kadrini bilenlerden olmak dileğiyle. Gecemiz mübarek olsun.

Kadir Gecesi bütün bir insanlığın hidayetine, ümmetin vahdetine, bizlerin kardeşliğine vesile olsun inşallah. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Kadrini bilenlerden olmak dileğiyle. Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Kuran-ı Kerim’de Kadir Gecesi için (Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin) yani Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor. Bu nedenle bu geceyi ihya edelim Kadir geceniz hayırlı olsun.

Kur’an-ı Kerim’in nazil olunduğu, Allah’ın bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği #KadirGecesi Mübarek olsun. Bu Mübarek gecenin İslam âlemine ve tüm insanlığa hayır ve sağlık getirmesini dilerim. Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Kuran’ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size, efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır, bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum. Kadir geceniz mübarek olsun.

Mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Mübarek Kadir gecesinin İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olarak dualarınızın kabul olması dileğiyle, Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Kandilimiz mübarek olsun.

Ömrümüzün bir muhasebesini yapabilmek ve hayatımızı ‘helal ve haram’ sınırlarını gözeterek bir istikamet çizebilme ümidiyle, Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

Rabbim bu gecenin hürmetine Affettiği Kullarından eylesin Cümlemizi, Hayırlı Kandiller. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar; dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkarlıktan uzak duranlar, gerçekten mutluluğa ererler. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Ümit ederiz ki bu mübarek kadir gecesi, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur inşallah. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

Ya rabbi, bu gece hürmetine ana babamızı ve tüm inanan müminleri bağışla, Ya rabbi, bizleri öyle güçlü ve öyle kavi kıl ki boynunu eğdirmediğimiz kafir başını sıvazlamadığımız mazlum kalmasın. Sen dualarımızı işiten ve kabul edensin dualarımızı kabul eyle.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir