K Harfi ile Başlayan Rüya Tabirleri

Köpek çift hayvan

K Harfi ile Başlayan Rüya Tabirleri

KABA SABA Rüyada kaba saba görmek

Rüyada kaba-saba bir nesne görmek geleceğinin çok parlak olduğuna, girişilen işlerin çok iyi bir şekilde sonuçlanacağına, kârın artacağına ve iyi haberler alınacağına işarettir.

KABADAYI: Rüyasında bir kabadayı gören kişi çevresinin sevgisini ve itibarını kazanacak, çok zor bir uğraşta kıvançlı bir zafer elde edecek, aşkta karşılık görecek ve sağlığı düzelecek demektir.

KABAKULAK: Rüyada kabakulak hastalığına tutulduğunu gören kişi, sıkıntı içine düşecek ve bu sıkıntıdan büyük uğraşlar sonunda kurtulabilecek demektir.

KABAHAT: Rüyada kabahat işlediğinin görülmesi hayra yorulmaz, kötü bir haberin işaretidir.

KABAK: Bu rüyayı gören kimse, kadri şanı yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kişiye işarettir.

KABARE: Birisinin rüyasında kabareye gitmesi çok yakın bir dostu ile arasının olur olmaz bir mesele yüzünden onarılmayacak derecede açılacağına işarettir.

KABUL GÜNÜ: Rüyada kendisini bir kabul gününe gitmiş gören kişinin bu rüyası onun müthiş bir dedikodu ile karşı karşıya bulunduğuna işaret sayılır.

KABİR: Rüyada bir insanın kabir yapması, bir evi tamir ve imar etmesi demektir. Kendisinin kabir kazdığını görmesi, bekar ise hile ve yalanla bir kadınla evlenir. Kabir üzerinde ayakta durması onun büyük bir günah işleyeceğine işarettir. Dam üstünde kabir kazması, ömrünün uzunluğuna; kabirleri gezmesi, hapishanede bulunan mahkumları ziyaret etmesine işarettir.

KABRİSTAN: Kabristan görmek, vaiz ve Kuran dinlemeye ve ağlamaya, maneviyat alemine dalmaya işarettir.

KABUS: Rüyada kabus görülmesi her insanın gizli düşmanının meydana çıkmasına ve onu mağlup edeceğine işarettir.

KAÇMAK: Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

KADAYIF: Rüyada kadayıf tatlısı görmek, tatlı bir haberin alınacağına düğün-dernek kurulacağına işaret eder.

KADINBUDU: Rüyasında kadınbudu köfte gören kişinin başı durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç koşullar altında kurtulacak demektir.

KADINGÖBEĞİ: Rüyada kadıngöbeği tatlısının yenildiğinin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduğuna işarettir.

KADİR GECESİ: Rüyada Kadir Gecesini görmek, rüyayı görenin işlerinde, uğraşlarında, isteklerinde büyük bir başarıya ulaşacağına ve onun Allah’ın sevgili bir kulu olduğuna işarettir.

KADEH: Su veya şerbet içtiğimiz kadehleri rüyada görmek daha ziyade evin hanımına işarettir. Altın ve gümüş kadehler, sağlamlığa işarettir. Kadehten su dökülmüş ise, kadının doğumunun olmayacağına; kırıldı ise vefatına işarettir. Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düştüğü halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir.

KADIN: 
Rüyada bir kadının, kendisine bir şey verdiğini görmek, onun dünya işleriyle meşgul olduğuna işarettir. Ziynetli ve güzel kadın gören zengin olur. Çirkin kadın, fakir düşeceğine işarettir.

KADİFE: 
Rüyada ipek kadife alan, satan, giyen herkesin, halk arasında şöhret olacağına işarettir.

KAFES: Rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir.

KAFKASYA: Rüyasında kendisini Kafkasya’ya gitmiş gören kişinin, başı durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olması gerekir.

KAHVE

Rüyada kahve yapmak

Rüyada kahve yapmak rüyayı gören kişinin içinde bulunduğu geçim sıkıntısının son bulacağına işarettir. Rüya sahibinin oturmuş bir hayat düzeni olacağına, bu vesileyle hem kolay para kazancı sağlayacağına hem de rahat bir yaşam süreceğine tabir edilir.

Rüyayı gören kişinin şansı açık olur, bu kişinin işlerinde artış olur ve mevcut başarıları sürer. Bu vesileyle rüya sahibi, yaşamında huzur ve rahatlık içinde olur. Rüyada kahve yapmak, rüya sahibinin geleceğinin kendisine hayır getireceğine işaret eder ve bu kişinin yaşamında mutlu olacağına yorumlanır.

Rüyada köpüklü kahve yapmak, rüyayı gören kimsenin modern, lüks, kolay bir yaşama geçiş yapacağına yorumlanır. Bu vesileyle rüya sahibinin çok daha elit koşullarda olacağına ve zengin bir semte taşınacağına işaret eder.

Rüyada köpüksüz kahve yapmak ve yaptığı kahveyi beğenmemek, rüya sahibinin bir davranışından ötürü kendisiyle alakalı eleştiride bulunacağına ve hatanın kendisinde olduğunu kabul edeceğine işaret eder. Rüya sahibinin bu durumdan ders alacağına da işarettir. Bu durum kişinin kendisiyle alakalı gelişimin adım adım olması anlamına gelmektedir. Bunun anlamı ise rüya sahibinin yaşamındaki gelişmelerin çok hızlı gerçekleşmemesine rağmen zaman alacak ve kişiyi ileriye taşıyacak bazı başlangıçlar gerçekleştireceğine yorumlanır.

Rüyada köpüksüz kahve yapmak ve misafirlere ikram etmek, rüya sahibinin çabalarının ve ortaya koymuş olduğu emeğin takdir edilmemesine ve bu kişinin nankörlükle karşılaşarak üzüntü yaşayacağına delalet eder.

Rüyada acı kahve yapmak ve misafirlere sunmak, rüya sahibinin alacağı bazı kararların aile içerisinde veya arkadaşlar gibi çeşitli yakın çevrede memnuniyetsizliğe neden olmasına ve bundan ötürü insanların sırtlarını döneceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kimsenin kendine has bir karaktere sahip olduğuna sevdiği, alaka gösterdiği ve yapmaktan büyük zevk aldığı işlerin başkalarına göre uçuk kaçık olduğuna yorumlanır.

Rüyada acı kahve yapıp içememek, rüya sahibinin bir işe girişip bu işten memnun olmamasına ve bundan dolayı mutsuz olmasına işaret eder. Rüya sahibi için, hiç kimsenin yapmak için kolay cesaret bulamayacağı ve aynı zamanda tercih etmeyeceği bazı zevklere sahip olma manasını da içerir.

Rüyada tuzlu kahvesi yapmak, bu rüyayı gören kişinin istek duymadığı halde hatalı bir birlikteliğe başlamış olduğuna yorumlanır. Rüya sahibinin yapmış olduğu bu hatadan tez vakitte vazgeçeceğine ve her iki tarafı da bu olumsuzluktan kurtaracağına yorumlanır.

Rüyasında başkasının kahve yaptığını görmek, rüyayı gören kişinin herhangi bir nedenden ötürü zora düşeceğine işarettir. Rüya sahibine, içine düşeceği bir zorlukta yakın bir dostundan yardım eli uzanacağına yorumlanır. Rüyada başkasının kahve yaptığını görmek, rüya sahibinin bazı sorunlar nedeniyle mutsuzluk yaşayacağına fakat yaşadığı bu problemlerin üstesinden gelerek arzuladığı mutluluğu yeniden kavuşacağına işaret eder.

KAKA Rüyada kaka görmek

Rüya kaka gören kişi doğru olmayan yollarla kazanç elde edecek ve haram mal yiyecek şeklinde de tabir edilmektedir. Bolluk, bereket ve zenginlik anlamına gelir. Bazı yorumculara göre rüyada kaka görmek ya da onunla uğraşmak helal olmayan kazanca delalettir. Rüyada kaka görülmesi genel olarak iyi tabir edilir. Rüyada görülen kaka sağlık olarak yorumlanır Eğer kaka rüya sahibinin eline, koluna ya da giysisine sürülürse, rüya sahibinin kendisine ne kadar da uğraşsa hayrı dokunmayacak bir işin peşinde uzun süre koşacağına işaret eder. Rüya sahibinin hastaysa şifa bulacağına, sağlıklıysa ömrünün hep sağlıklı olacağına delalet eder.

Rüyada kaka yaptığını görmek, bir takım şanssızlıklar ve aksilikler yaşayacak ve bu nedenle de gerek maddi gerekse manevi olarak sıkıntılı günlerden geçecek ve atlatacak demektir. Kaka yapmak aynı zamanda sağlık sorunlarına da delalet eder. Rüyada kaka yapmak iyi şekillerde yorumlanmaz.

Rüyada kendi kakasını elleyerek onu kurcaladığını ve ağzına götürdüğünü gören kişi toplumda kolay yer edinemez, çünkü bu kişi başkalarını küçük gören, dünyanın evrenine kendini oturtmuş, başkalarını aşağılayan, burnu havada kimsedir.

Rüyada tuvalette kaka yaptığını görmek ve sifonu çekmek, girilen bir işte gerekenin yapılacağına, işlerin bir düzene koyulduktan sonra kalben rahat olunacağına, yapılan hataların tekrarlanmayacağına ve kişinin kendi işini yapıp kendi yağında kavrulacağına yorumlanır. Kaçan bir fırsatın tecrübe sahibi bir tanıdıktan alınacak fikir sayesinde daha kazançlı bir şekilde geri kazanılacağına, dualarının Allah katında kabul görmesi sayesinde evinde bolluk ve bereketin artacağına, ruhsal olarak kötü olunan bir dönemin biteceğine, zararların daha çok çalışmayla telafi edileceğine ve zengin olunacağına yorulur.

Rüyada yemek yerken kaka kokusu duymak, hoş olmayan bir durumun ardından girilecek bir ağız dalaşına, iş hayatında yarı yolda kalmaya, yaşanacak bir ayrılığa, tatsız tuzsuz bir evliliğe ve kafa karışıklığına tabir edilir. İş hayatında yaşanan ya da yaşanacak olaylarla ilgili olarak bilgi sahibi olan bir kişiden alınacak tüyo sayesinde işle ilgili olarak büyük zarar getirecek bir işe girmekten vazgeçileceğine, bu sayede belki de şirketi iflasın eşiğine gelmekten kurtuluşa erileceğine ve elde bulunan şeylere zarar gelmeyeceğine yorulur.

Rüyada yataktan kaka temizlemek, zorlu bir işin tek başına yapılacağına, ihanet eden ve kötü kalpli olduğunu her fırsatta ortaya koyan bir kişi ile tüm ilişkisini kesecek, eline geçen paranın ve sevdiği kişiler tarafından kendisine verilen desteğin karşılığını ödemek için canla başla çalışacağına rivayet edilir. Rüyada halıdan kaka temizlemek, yeni bir hanenin kurulacağına ve aksayan işlerin yoluna sokulacağına delalettir. Rüya sahibinin, kendisini hayırlı bir iş içinde bulacağına, evlilikle ilgili olarak büyük bir adım atılacağına, işle ilgili olarak uzun zamandan beri beklenen bir haberin kısa süre içinde alınacağına ve bu haberle ilgili olarak atılan adımların kişiyi başarıya, büyük bir mevkiye ve zenginliğe götüreceğine rivayet edilir.

Rüyada bir köpeğin kaka yaptığını görmek, birbiri ardına patlak veren kötü olaylar sonucunda psikolojik baskı yüzünden kişinin kendisini başarısız hissedeceğine bu nedenle yeni bir işe girme, yeni bir iş kurma konusunda çekingen davranacağına işarettir. İş hayatında rüya sahibinin ayağını kaydırmaya çalışan ve uzun zamandan beri kendisine düşmanlık besleyen bir kişinin, ortaya konulan bir çalışmada açık arayacağına, bulduğu bir hata sayesinde büyük bir yaygara kopartacağına ve kişinin üzülmesine sebep olacağına delalettir.

Rüyada bir çocuğun altına kaka yapması, kısa zamanda bütün sıkıntıların aşılacağına, alın teri dökülerek rızık elde edileceğine, mutlu ve huzurlu bir birlikteliğe adım atılacağına ve sorunların çözüm bulacağına delalettir. Hayırlı bir kısmetle yuva kurup çocuk sahibi olunacağı, eğitim hayatı için yapılan planların teker teker gerçeğe dönüşeceği, iş hayatında kademe atlanacağı, sosyal hayattan yeni bir kişi ile arkadaş olacağı, strese sebep olan şeylerden uzak durulacağı ve sağlıklı olmaya özen gösterileceği anlamına gelir.

Rüyada altına kaka yapmak ve temizlemek, zor bir dönemin ardından işlerin yoluna konulması için çaba harcanacağı, işle ilgili önemli kararlar vermek ve bunları en kısa zamanda uygulamak zorunda kalınacağı anlamına gelir. Sevilen bir kişi ile zor bir durumda kalınacağına, bu zor durumdan yakın bir arkadaş ya da akraba yardımıyla çıkılacağına, yapılan bir hatanın telafi edilmesi ile sıkıntıların büyümeden bertaraf edileceğine, hayırlı bir yoldan gidilmesi ile zor gibi görünen bir işin hızlı bir şekilde yapılacağına, küs arkadaşların barışacağına ve sıkıntıların azalacağına işarettir.

Rüyada kaka karıştırmak, istenmeyen bir duruma düşülmesinden ötürü hem moral bozukluğu yaşanacağına hem de maddi olarak büyük zarara, bu durumdan kurtulmak için çok çalışılacağına ancak bir türlü işlerin düzeltilemeyeceğine yorumlanır. Aydınlıkların yaşanan kötü olaylar yüzünden kararacağına, sevilen ve manevi değeri büyük olan bir eşyanın çalınacağına, büyük bir tartışma yaşanacağına, hain bir kişi tarafından oyuna getirileceğine, moralin bozulacağına, yardım istenen bir kişiden bir türlü cevap alınamayacağına, yaşanan bir ilişkinin ayrılıkla biteceğine ve tarafların çok üzüleceğine işarettir.

Rüyada kaka yemek, çıkacak dedikodularla uğraşmaya, komşulardan birinin oyununa gelineceği, doğru karar verme konusunda çok geç kalmaya, zarara uğramaya, saygınlığı yitirmeye ve istenmeyen olaylarla uğraşmaya işaret olabilir. Rüya sahibinin, kendisini büyük bir sıkıntıya sokacak biriyle uğraşması, iş hayatını ve sosyal hayatını bir türlü rayına oturtamaması, verdiği kararlar yüzünden aile hayatı içinde bazı tartışmalara sebep olması, bir türlü yüzünü güldürecek bir işe girememesi olarak tabir edilir.

Rüyada bebek kakası görmek sağlık ile tabir edilir. Rüya sahibinin hiçbir sağlık sorunu yaşamayacağına her zaman afiyette olacağına delalet eder.

Rüyada at kakası görmek rüya sahibi için yol anlamına gelir. Rüya sahibi bir yola çıkacak ama yol uzun sürmeyecek demektir.

Rüyada kuş kakası görmek güzel ve sevindirici olaylar yaşanacağına işarettir. Bir kişinin kafasına, omzuna ya da her hangi bir yerine kuş pislerse o gün şansının açık olduğuna işaret eder.

KAHİN: Rüyada kahin görmek, eskiden ilişkiniz olan birisi ile yeniden karşılaşıp, ilişki kuracağınıza ve tatlı aşk günleri yaşayacağınıza işarettir.

KÖPEK Rüyada köpek görmek

Rüyada köpek görmek, rüya yorumcuları tarafından iyiye yorumlanmıştır. Köpek sadakati temsil ettiğinden dolayı rüyada köpek görmek sadakatin çokluğuna ve iyimserliğine delalet eder.

Dişi köpek, nesli çok ve kocasını koruyan bir kadına yorumlanır. Köpek yavrusu ise sevimli bir çocuk demektir.

Rüyada gördüğünüz köpek beyaz renkteyse bu hayırlı ve olumludur. Siyah renkte ise tam aksine hayırsızdır. Genel anlamda yorumlara bakacak olursak rüyada köpek yavrusu görmek sevimli bir çocuğu ifade eder.

Rüyada köpek ısırması gören kimsenin, yakın çevresinden bir sıkıntı ya da problem yaşayacağı anlamına gelir. Köpeğin kendisini ısırdığını ve elbisesini yırttığını görmek, iş yerinde rakipleri tarafından zorlanacağını ifade eder. Genel olarak rüyada köpek ısırması görmek, iş hayatında zarar verecek kişilerin olduğuna işarettir.

Rüyada beyaz köpek görmek rüyayı gören kişinin başarılı bir hayat süreceğine işaret eder. Bu başarısı yüzünden ise birkaç kişi ona düşmanlık besleyecektir. Öte yandan rüyayı gören kişinin kendine düşman edinecek olan bu kişilerden kendini koruması gerektiği anlamı da çıkmaktadır.

Rüyada siyah köpeğin saldırmasını görmek, rüya sahibinin üzerinde kötü gözlerin olduğunu ifade eder. Bu yüzden kişinin hayatındaki düzenin bir anda bozulması, işlerinin tersine dönmesine delalettir. Bolluğun, bereketin ve huzurun kaçacağına da işarettir.

Rüyada eğer siyah bir köpek tarafından kovalandığınızı görürseniz bunun manası; size mani olmak isteyen rakiplerinizin olduğuna, çalıştığınız kurumda sizin ayağınızı kaydırmak isteyenlerin olduğuna ve bu kişilerin başarınızı engellemek için bir şeyler yapacağına ya da başarınızı kıskanıp engellemek isteyen çalışma arkadaşlarınızın olduğuna işaret eder.

Rüyada köpek yavrusu görmek sevimli bir çocuk anlamına gelir. Eğer köpek beyazsa, o çocuk mümindir. Siyah olursa, çocuk Ailenin büyüğü olacaktır. Rüyada görülen köpeklerin yavrusu iyi rüyadır. Rüyada siyah köpek yavrusu görmek doğacak çocuğun ailenin büyüğü olacağına işaret eder.

Rüyada yavru köpek sevmek, rüya sahibinin yaşamına her vakit pozitif baktığına işaret eder. Rüyada yavru köpek sevdiğini gören kişi, çocuklarına sevgisinin çoğalacağına da yorulur. Rüyada yavru köpek sevmediğini görmesi, rüya sahibinin, iyilik göreceği kişiler olduğuna ve onlardan her zaman yardım alacağına delalettir.

Rüyada dişi bir köpeğin yavrusunu emzirdiğini görmek, çocukları varsa, onlardan hayır göreceğine işaret eder. Bekarsa helal süt emmiş bir kimseyle evleneceğine işarettir.

Köpekleri havlar şekilde görmek, dedi-kodu eden düşmana alamettir. Rüyada köpeklerle beraber havladığını görmek, arzu ve isteklere erişmeye işarettir. Sokakta sürü halinde havlayarak giden köpekleri gören, içinde beslediği bütün isteklerine kavuşur.

Bir köpeğin kendisinin yanına gelerek, ellerini yaladığını ve kısık sesle havladığını görmek, kendisini alt etmek isteyen rakiplerinin yola geldiğine ve onunla anlaşmak istediklerine delalet eder.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir