Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Geri dönüşümün faydaları nelerdir?

Geri dönüşümün faydaları nelerdir?

Günlük yaşantımızda birçok atık materyal oluşmasını sağlarız. Bu atıklardan biri de kâğıtlardır. Kâğıt atıkları çöpe atmamalıyız. Çünkü bu atıklar geri dönüşümle tekrar kullanılabilir hâle getirilebilir.

Günlük hayatımızda birçok çöpün oluşmasını sağlarız. Bu çöpler arasındaki kağıt, metal, plastik ve cam atıklar çeşitli fabrikalarda işlenip tekrar kullanılabilir hale getirilir. Böylece doğaya atılmayıp geri dönüştürülen bu atıklar çevreye zarar vermezler. Ayrıca geri dönüşümle ülke ekonomisine katkıda bulunmuş oluruz.

Evimizde, okulumuzda geri dönüştürülebilen atıkları biriktirmeliyiz. Bu atıkları geri dönüşüm kutularına atarak hem çevremizi korumuş oluruz. Hem de ekonomik bir fayda sağlarız.

Süt şişeleri geri dönüşebilecek atıklardan biridir. İçindeki sütü içtikten sonra geri dönüşüm cam toplama kutusuna atarsak cam fabrikalarında işlenerek şişeye, bardağa veya diğer cam eşyalara dönüşür.

Günlük hayatta kullandığımız plastik, kâğıt, pil ve cam gibi atıkları çöpe atmamalıyız. Bu maddeleri uygun geri dönüşüm kutularında biriktirmeliyiz. Bu maddelerin doğaya atılması çevre kirliliğine sebep olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.