Efe, bu sabah çok heyecanlıydı. Erkenden …

sabah kahvaltı

Efe, bu sabah çok heyecanlıydı. Erkenden …

EFE DENEY YAPIYOR

Efe, bu sabah çok heyecanlıydı. Erkenden uyandı. Mutfağa koştu. Herkese günaydın diyerek sofradaki yerine geçti. Ne güzel bütün aile bir aradaydı. Efe: “Anneciğim, bu sabah iki yumurta yemek istiyorum. Çünkü bugün çok ama çok enerjik olmalıyım.” Babası: “Anlaşılan deney kulübüne gitmek seni heyecanlandırıyor.” dedi. “Hem de çok!” diye onayladı Efe. Çabucak hazırlanıp çıktılar.

(…)
Yolculuk kısa sürdü. Ablası ve Efe, iyi günler diyerek arabadan indiler. Deney kulübünden içeri girdiler. İş önlüklerini giydiler. Boş bir masa buldular. Efe, etrafı incelemeye başladı. Dedeler, torunlar, anneler, babalar, çocuklar… Herkes deney yapmayı seviyordu.

(…)
Ablası, deney malzemelerini dolaptan çıkardı. Ağabeyi “Bugün fasulye deneyi yapacağız.” dedi. Görev dağılımı yaptılar. Pamukları suyla ıslatma işi Efe’ye düştü. Küçük bilim adamı kendisine verilen görevi titizlikle yerine getirdi. Ablası ıslak pamuğun birini saksıya koydu. Fasulyeleri içine yerleştirdi. Sonra diğer ıslak pamukla üstünü örttüler. Ve saksıyı güneş görebileceği bir yere koydular. “Bir dahaki hafta geldiğimizde fasulyelerimiz çimlenmiş olacak.” dedi ağabeyi. Efe buna çok sevindi. Burada olmayı çok sevmişti. Ağabeyi ve ablasına bu güzel gün için teşekkür etti.

Fatma IŞIK

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir