Dünya Gülümseme Günü nedir?

Dünya Gülümseme Günü

Dünya Gülümseme Günü nedir?

Gülen yüz ikonu “Smiley”, nasıl ortaya çıkmıştır?

Amerikalı reklamcı Harvey Ball, Dünyaca ünlü ‘Smiley’, yani gülümseme ikonunu, 1963 yılında bir müşterisi için tasarlar. Bu ikon, dünya çapında mutluluk ve iyi niyet simgesi haline gelir. Ball, bu fikrini ticari bir fikrin ötesine taşımaya karar verir ve en azından yılda bir kez bu günün kutlanması gerektiğini düşünür.

Bu nedenle, 1999 yılından beri, Dünyada her yıl Ekim ayının ilk cuma günü “Dünya Gülümseme Günü” olarak kutlanır.

Evet, böyle bir gün var. Sokakta çocuklara her daim gülümseyin. Bir çocuğun gülümsemesini görebilmek o günkü hediyeniz olsun. Hemcinslerinizle de göz teması kurmuşsanız, gülümseyin. Yaşlı insanları görünce de şefkatle gülümseyebiliyorsanız, hatta gülümseyerek halini hatırını sorabiliyorsanız ne mutlu size. Yalnız karşı cinse gülümsemeyin. Onun da sebebi malum ‘gülümsedi verecek galiba’ kafasında olabilir karşıdaki insanlar.

Ayrıca gülümsemek güzel bir sünnettir, bol bol gülümseyin asık suratlı olmak yakışmıyor hiç bir yüze.

Bu güzel günü boş geçmeyin, insanlara gülümseyin, hatta sosyal paylaşım ağlarında gülücüklü fotograflarınızı paylaşın. İnsanlar sizi mutlu görsünler, ki size dair içleri rahat olsun. Çünkü çevremizdeki insanların huzuruna sebep olmak da ayrıca bir güzellik, dinen de sevaptır.

Dünya Gülümseme Günü

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir