Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

Doğayı ve çevreyi korumak için neler yapılmalıdır?

Doğayı ve çevreyi korumak için neler yapılmalıdır?

Toprağın, havanın ve suyun kirlenmesi insanların yaşamını olumsuz etkiler.

Bugün sınıfımıza elinde fidanlarla bir amca geldi. Arkadaşlarım ve ben, önce bu durumu merak ettik ve heyecanlandık. Sınıfımıza gelen misafirimiz TEMA Vakfında çalışan bir gönüllüymüş. Bizlere çevremizi temiz tutmanın, ağaç dikmenin, doğayı korumanın insanlar için neden önemli olduğunu anlattı.

Canlıların sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri için beslenmeye, temiz su ve havaya ihtiyaçları varmış. Ne yazık ki günümüzde hava, su ve toprak kirliliği çeşitli nedenlerle artmış. Çevremizi korumak için tedbirler almalıymışız. Bu yüzden hepimizin özellikle de çocukların bilinçlendirilmesi gerekiyormuş.

Anlattıklarını dikkatlice dinlemeye devam ettim. Çöpleri çöp kutusuna atmak, ormanları korumak, ağaçlara zarar vermemek, denizleri ve gölleri kirletmemek, hayvanları korumak, enerji tasarrufu yapmak doğanın korunması
için çok önemliymiş.

Akşam eve geldiğimde çevrenin korunması ile ilgilenen TEMA Vakfının dışında diğer kuruluşları araştırdım. ÇEKÜL, ÇEVKO bunlardan bazılarıydı. Yaptığım araştırmalardan sonra doğayı, çevreyi korumanın ve onları gelecek nesillere güzel bir şekilde bırakmanın önemini anladım. Bu, hepimizin yapması gereken bir görevdi.

Unutmamalıyız ki geleceğimiz için doğayı ve çevreyi korumalıyız!

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.