Deniz, rüyada deniz görmek

deniz kız rüya

Deniz, rüyada deniz görmek

Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder. isteğin yerine gelmesi, ürünün bereketlenmesi, annenin para vermesi demektir. Yani deniz bereketin simgesi ve baharın gelişinin müjdecisidir. Rüyada bir yerde deniz görmek o yerde rızkın artacağına, alışverişin ucuzlaşacağına ve yaşamın güzelleşeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada denizde yıkandığını görmek, günah, hatalardan kurtulmaya, hüzün, kederin gitmesi demektir. Hasta adamın denizde yıkandığını, abdest aldığını görmesi, Allah-u Teâlâ’nın ona şifa vereceğine; borçluysa, borç, sıkıntıdan kurtulacağına, korktuğu şeylerden emin olmaya yorumlanır. Denizde yıkanmak, hata ve günahlardan kurtulmaya, keder ve hüznün gitmesine işaret eder. Bu rüyayı gören hasta ise şifa bulacağına, borçlu ise borçtan ve sıkıntıdan kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada denizde yürüdüğünü görmek, sefere, üzüntü, keder, gamdan kurtuluşa, büyük hayra yorulur. Denizi bir baştan diğer bir başa yarmak, üzüntü, kederden kurtulmaya, selamet, sürura ermektir. Denizi geçtiğini gören, düşmanın malından ganimet alır, muradına kavuşur.

Rüyada denizden su alıp bir kaba doldurduğunu gören, çok mal biriktirir. Yüce Allah o kişiye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli, geniş bir mal yığar. Allah-u Teâlâ, dilediğini hesapsız verir.

Rüyada denizden su içtiğini görmek, devlet büyüklerinden hayır ve menfaat göreceğine, içtiği miktarca ilim, edep elde etmeye, dünyanın güzel nimetlerine sahip olmaya, rüyayı görenin ömrünün uzun olacağına işarettir. Bütün denizin suyunu içip bitirdiğini gören, büyük bir makama nail olur ve hayır ve iyilik görür. İlim ve mal ile müreffeh ve mesut olmaya yorumlanır. Denizden içtiği su bulanıksa korku ve dehşete işarettir.

Rüyada denizin suyunun bir yeri bastığını görmek, oraya gelecek adil bir idareciye delalet eder ve herkes ondan faydalanır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir