Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Cebinizdeki kaliteli ve akıllı telefon apple ürünü değilse, bu cihaz büyük olasılıkla android işletim sistemine sahiptir. Bu telefonlara akıllı denilmesine sebep olan çok özellikleri olmasına rağmen birçoğumuz bu cihazların birçok özelliğini bilmediğimiz için kullanamamaktayız.

Telefonumuzu kullanırken arkadaşlarımızla yaptığımız komik bir mesajlaşma veya oynadığımız oyundaki inanılmaz bir puan gibi her türde ilginç, eğlenceli veya önemli şeylerle karşılaşabiliyoruz. Bu gibi durumlarda ise hızlı bir şekilde ekran görüntüsü (Screenshot) almak o anı ölümsüzleştirmek adına çok önemli.

Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak en büyük kolaylıklardan biridir. Bu özellik ile not almaktan kurtuluyoruz ve daha müsait zamanda incelemeler yapabiliyoruz. Hemen hemen bir çok akıllı telefonun ekran görüntüsü alma özelliği aynıdır.

Akıllı cep telefonlarımızda ekran görüntüsünü nasıl alabiliriz?

Android 4.0 ve üstü Android cihazlarda bu durum oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey; ses kısma ve güç düğmelerine aynı anda basmak.

Cihazınız bu ekran görüntüsünü galeri’deki Screnshot klasörünün içerisine kaydedecektir.

Samsung Galaxy S7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy S7 ekran görüntüsü almak için iki yöntem vardır. Birincisi, güç düğmesi ve ana ekran düğmelerine aynı anda basarak ekran görüntüsü almaktır. Güç düğmesi cihazın sağ kısmında bulunur. Home düğmesi de cihazın ön kısmında alt tarafta bulunmaktadır. Güç düğmesi ile home tuşuna birlikte basarak 2 saniye sonra bir ses çıkacaktır. Bu sırada ekran görüntüsü çekilmiş, ekran resmi cihazınıza kaydedilmiştir. İkinci yöntemi, ekrana dik şekilde elinizi koyun ve soldan sağa hareket ettirin. Bu sırada elinizi ekrandan ayırmayın. Bu yöntemi kullanmak için Ayarlar-Hareketler-İşaretler kısmında bulunan Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın kısmını aktif hale getirin.

Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda  Galaxy S3 Mini, Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Active, Galaxy Note 2, Galaxy Note 3, Galaxy Meg, ve  Galaxy S4 Mini modellerinde ekran görüntüsü (screenshot) almak için Açma butonu ve Home tuşuna aynı anda basın ve fotoğraf çekme sesi duyana kadar bekleyin.

Lenovo Vibe X2, Lenovo Vibe Z2, Lenovo s90, Lenovo p90 Lenovo p70 gibi tüm modellerde ekran görüntüsü almak için aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü almak için Ses kısma ve Power tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir.

Bir kaç saniye sonra deklanşör sesi duyacaksınız.

Ekran görüntüsü aldığınız fotoğrafları görmek için galeri klasöründen screenshot klasörüne bakabilirsiniz.

Huawei P8 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Bunun için ses kısma tuşu ile Güç tuşuna aynı anda 1 veya 2 saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır. Huawei P8 modelinde çok farklı bir ekran görüntüsü alma yöntemi daha mevcuttur.

Knuckle-Sense teknoloji ile ekran görüntüsü alma özelliğini aktif ettikten sonra elinizi yarım yumruk yapar gibi parmağınızın eklem yerini telefonun ortasına iki kez vurarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Knuckle-Sesne özelliğini aktif etmek için Türkçe karşılığı Ayarlar – Akıllı Yardım – Daha Fazla – Akıllı ekran yakalama sekmelerini kullanarak aktif edebilirsiniz.

TT 175 ekran görüntüsü alma işlemi diğer birçok android telefon ile aynı şekilde yapılmaktadır.

TT 175 ile ekran resmi çekmek için Ses Kısma Düğmesi ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve 2 saniye kadar bekleyin. TT175 ekran görüntüsünü alacak ve telefonun Screenshots klasörüne kaydedecektir. TT 175 ile çektiğiniz ekran resimlerine Galeri uygulaması üzerinden erişebilirsiniz.

Sony Xperia Akıllı Telefonlar Japonların dünyaca ünlü markası Sony, Samsung kadar geniş çaplı bir ürün yelpazesine sahip olmasa da şık ve kaliteli tasarımları ile müşterilerine yeni deneyimler sunuyor. Sony marka Android telefonlarda ekran görüntüsü almak için ses azaltma tuşu ile güç tuşuna birlikte basmanız yeterli. Ayrıca, güç tuşuna basarken menüden ekran görüntüsü almayı seçip yapmanız da mümkün.

LG marka Android bir telefonunuz varsa, yine aynı şekilde güç düğmesi ile ses ayarı düşürme tuşuna birlikte basmanız ekran görüntüsünü almanız için yapmanız gereken tek şeydir.

HTC marka Android telefonlarda ise yine aynı metodu kullanıyorsunuz. Başka markalarda alternatif ekran görüntüsü alma yöntemi olan güç düğmesi ile home tuşuna birlikte basarak ekran görüntüsü almak HTC marka akıllı telefonlarda standart özellik.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir