1. Sınıf uyum haftası ders planı ve etkinlikleri

Online İlkokul

1. Sınıf uyum haftası ders planı ve etkinlikleri

1. sınıfa başlayacak olan öğrenciler diğer öğrencilerden bir hafta erken okullarıyla buluşacaklar. Bu süreç ‘Uyum Haftası’ süreci olacak. Uyum haftasında öğrencilere öğretmenleri ile tanışması, 1. sınıf öğrencilerinin birbirleri ile tanışması, okulu tanımaları, okul temizlik kurallarını öğrenmeleri, okulun birimlerini, tuvalet, lavabo, bahçe, spor salonu gibi yerleri tanımaları ve oyunlar oynamaları, vb. oryantasyon eğitimleri verilecek.

1. sınıf uyum haftasının başlaması ile birlikte öğrenciler okul ile tanışacak. İlk hafta heyecanını günde 3 saat okula gelerek atacak olan öğrencilere Uyum Haftası programı uygulanacak. Öğrenciler okulu tanıyacak, birbirleri ile tanışacak, eğlenceli oyunlar oynayarak okula merhaba diyecek.

Öğretmenler ise Milli Eğitim bakanlığı tarafından belirlenen program dahilinde öğrencilere oryantasyon eğitimleri verecek.

İlkokul heyecanını yaşayacak olan minik öğrencilerimize ve en zor ancak en heyecanlı yılını yaşayacak olan 1. sınıf öğretmenlerimize şimdiden başarılı, sağlıklı, güzel bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

1. sınıf öğrenci ihtiyaç listesi

1. sınıf uyum haftası planı

1. sınıf uyum haftası ders programı

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir