Trafik denilince aklınıza neler gelmektedir?

Trafik denilince aklınıza neler gelmektedir?

Trafik denilince aklınıza neler gelmektedir?

Trafik, insanların ve hayvanların bir yerden bir yere ulaşması halidir. Genel olarak insanlar motorlu taşıtlar aracılığıyla bir noktadan bir noktaya ulaşım sağlarlar ve bunun adı trafik olur. Trafik denilince aklımıza bir çok kavram gelir.

Alt geçit

Anayol

Araba

araba markaları

Arabalar

Araçlar

Binek araçları

Bisiklet

Hız Sınırları

Işıklar

İnsanlar

Kaldırım

Karayolları

Kazalar

Kırmızı Işık

Korna sesleri

Kurallar

Motosiklet

Motorlu taşıtlar

Park etme

Polis

Sarı ışık

Sürücüler

Soförler

Toplu taşıma

Trafik güvenliği dersi

Trafik kazası

Trafik Kuralları

Trafik lambaları

Trafik Levhaları

Trafik Polisi

Trafik polisleri

Ulaşım

Üst geçit

Yaya

Yayalar

Yaya geçidi

Yeşil ışık

Aracınızı kullanırken can tehlikesi olduğu unutmayın. Trafiğe çıkacak herkesin dikkatli olması gerekiyor. Yoldayken kendinizin ve yanınızdakilerin hayatına değer veriyorsanız gideceğiniz yere biraz geç gidin ama sağ salim ulaşın.

Bir yerden bir yere karayolu ile ulaşım, sürücülerin işlerine, evlerine veya her hangi bir şehre gitmeleri için kullanmış oldukları yol olmaktadır trafik.

Her geçen gün trafiğe çıkan şahsi araç sayısı artmaktadır. Trafikte aşırı miktarda araç yoğunluğu olması da çeşitli zorlukları ve trafik kurallarını da beraberinde getirmiştir. Trafiğin çok yoğun olduğu yerlerde trafik işaret ve levhaları yetersiz kaldığından dolayı trafik polisleri bölgede sürücülere yardımcı olmaktadırlar.

Kendi araçları olan vatandaşlar toplu taşıma araçlarını değil kendi araçlarını kullanarak ulaşımı sağlarlar ancak bu durumda da trafikte bir yoğunluk olur ve şoförler stresli olur. Bu durumda da trafik kazaları akabinde mal kayıplar hatta can kayıpları meydana gelebilir.

Kış mevsiminde hava şartlarından ve yol durumlarından dolayı fazlasıyla trafik kazası meydana gelmektedir. Bu nedenle hem yayalar hem de sürücüler trafikte dikkatli olmalıdırlar. Uyulması gereken trafik kurallarına uyulmalıdır ve o anki hava şartlarına göre trafikte gidilmelidir.

Trafik insan hayatı için önemlidir. Trafik kurallarına uymayan insanlar diğer insanların da hayatını tehdit ediyorlar. Eğer kurallara uymazsak sağlımızdan oluruz ve hayatımızı tehlikeye atarız. Bunun sonucunda da ölüm olabilir, dikkat etmeliyiz.

Trafikte uyulması gereken bir takım kurallar vardır ve bu kurallara uyulmadığında insanlar trafik kazalarına maruz kalabilirler.

Trafik denilince aklınıza neler gelmektedir?

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir