Ormanın derinliklerinde yaşayan bir ağaç vardı.

kuş ağaç çiçek ilkbahar pembe

Ormanın derinliklerinde yaşayan bir ağaç vardı.

Bir zamanlar, ormanın derinliklerinde yaşayan bir ağaç vardı. Bu ağaç, uzun yıllar boyunca bütün ormanda yaşayan hayvanlarla iletişim kurmayı öğrenmişti. Kuşlarla konuşup şarkılar söyleyebiliyor, sincaplarla fındık paylaşabiliyor ve tavşanlarla hikayeler anlatabiliyordu.

Bir gün, ağacın dallarına konan bir kuş, ağaca doğru şöyle seslendi: “Merhaba dostum, seninle konuşmak istiyorum.” Ağaç şaşırdı çünkü hiçbir kuş daha önce kendisiyle konuşmamıştı. “Tabii, ne konuşmak istersin?” diye cevap verdi.

Kuş, “Ben aslında insanlarla yaşayan bir papağanım ve onların konuştuğu dili biliyorum. Seninle konuşmak istememin sebebi, senin her gün ormanda yaşayan hayvanlarla iletişim kurduğunu duydum ve seninle de iletişim kurmak istedim” dedi.

Ağaç, kuşun isteğine sevinerek karşılık verdi. Kuş, ağaçla birlikte konuşmaya başladı ve ağaca ormandaki tüm hayvanların neler yaptığını, nasıl yaşadıklarını ve neler hissettiklerini anlattı. Ağaç, bu hikayelerden çok etkilendi ve ormandaki hayvanların ne kadar özel ve değerli olduklarını anladı.

Bir süre sonra, kuş ağacın dalından uçtu ve insanların yaşadığı yere geri döndü. Ama ağaç artık ormandaki hayvanların önemini daha iyi anlıyor ve onların korunması için çaba harcıyordu. Ormandaki hayvanlarla daha da yakınlaştı ve onların hikayelerini dinlemeye devam etti.

Ve böylece, ağaç kuşla konuşmanın ona ne kadar çok şey öğretebileceğini anlamıştı. Artık ormanda yaşayan hayvanlarla daha çok ilgileniyor, onların korunması için daha çok çaba gösteriyordu. Her gün, kuşla konuştuğu anı hatırlayarak, ormanın güzelliğine hayranlıkla bakıyordu.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir