Koç Burcunun Özellikleri nelerdir?

Koç burcu

Koç Burcunun Özellikleri nelerdir?

Lider, ateşli, atılgan, cesur, mert, kendini beğenen kimselerdir. Haksızlığa asla dayanamazlar; hiç tanımadıkları kimselere yapılan haksızlıklar bile şiddetli tepki göstermelerine sebep olabilir.

Kendilerindeki üstün özelliklerinin farkındadırlar. Bununla da övünürler. Daha da ileri gidebilirler; gururlanırlar, kibirlenirler. Sürekli olarak kendilerinden söz ederler ve her fırsatta da üstün olduklarını imaya kalkabilirler. Bu yönleri, zamanla onlara hayran olanları da hayal kırıklığına uğratabilir.

Koç Burcunda doğanların olumlu özelliklerine sahip olanlar; zeki, anlayışlı, cesur, her türlü güçlüğe göğüs gerebilen, tehlikeye atılabilen, ayrıntılar içinden önemli gerçekleri bulup çıkartabilen, gerektiğinde direnebilen, güçlü, güvenilir, herkesin ufkunu genişleten kimselerdir.

Koç Burcunda doğanların olumsuz özelliklerine sahip olanlar, son derece bencildir. Herkesten üstün olduklarına inanırlar. Başkalarını yönetmeye kalkarlar. Onların hareketlerine karışırlar ve istedikleri yapılmadığı takdirde korkunç derecede öfkelenirler. Bu öfke arasında ellerinden kaza bile çıkabilir.

Dorukta olma istekleri vardır. Bunu başaramazlarsa, çevrelerindekilere garez olurlar. Beğenilen, sevilen, üstün kimseleri çekiştirirler. Çünkü onların durumlarını, başarılarını kıskanırlar.

Söylenenlere inanmazlar, devamlı olarak kuşku içindedirler.

Gözleri pektir, cesaretlerini kanıtlamak için durup dururken kavga çıkarmaya kalkabilirler. Yeniliklerden hoşlanırlar, ama ilgileri kısa sürede geçer. Bundan dolayı belli bir konuda derin bilgiye sahip olmaları güçtür.

Koç Burcunda doğanların olumsuz özelliklerine sahip olanların dostluğuna güvenilmez. Çünkü, kendi menfaatleri yüzünden kolayca düşman da olabililer.

Koç burcunda doğanlar, bir pırlanta kadar saf, ama bir taş kadar sert olabilirler. Kimi neşe veren, iç açan bir kır çiçeği gibidir!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir