Kendinizi tanıtırken neler söylersiniz?

Kendinizi tanıtırken neler söylersiniz?

Kendinizi tanıtırken neler söylersiniz?

– Merhaba arkadaşlar! Benim adım Mehmet, soyadım ÇALIŞKAN. Sekiz yaşındayım. Bu yıl ikinci sınıfa gidiyorum. Uzun boyluyum. 27 kiloyum. Gözlerim mavi, saçlarım ise sarıdır. Futbol oynuyorum. Bisiklete binebiliyorum. Müzik dinlemekten hoşlanıyorum. Bağlama çalmayı öğrenmek için kursa gitmek istiyorum.

– Merhaba arkadaşlar! Benim adım Sude, soyadım GÜVEN. Uzun kahverengi saçlarım var. Gözlerim kahverengi, beyaz tenliyim. Boyum kısa, 25 kiloyum. Ben kitap okumaktan hoşlanıyorum. Boş vakitlerimde resim yapıyorum. Hayvanları çok seviyorum. Bu yüzden bir kedi besliyorum. Gelecekte veteriner olmak istiyorum.

Dış görünüşümüzle ilgili görülebilen özelliklerimiz fiziksel özelliklerdir. Boy, kilo, göz rengi, saç rengi ve ten rengi gibi.

Fiziksel özelliklerimiz birbirimizden farklı olduğu gibi yapmaktan hoşlandıklarımız, ilgi ve yeteneklerimiz de farklı olabilir. Kimimiz kitap okumaktan, kimimiz ise basketbol oynamaktan hoşlanır. Kimimiz bağlama çalabilirken, kimimiz de güzel resim yapabilir. Herkesin yapmak istedikleri de farklı olabilir.

Kendimizi tanıtırken yaşımızı, kaçıncı sınıfta okuduğumuzu, fiziksel özelliklerimizi, hoşlandığımız şeyleri, yapabildiklerimizi ve yapmak istediklerimizi söyleyebiliriz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir