Benzinde Gaz Yemeyen, LPGde Sorunsuz Giden Araç Sorunu Nasıl Çözülür?

Tüpte çalışmayan benzinli otolar

Aracım benzinde çalışmıyor ama gazda çalışıyor, ne yapabilirim?

Muhtemel sorunlar ve benzerleri farklı kişilerin karşısına farklı sorular olarak çıkabilir.

Sıralı sistem lpgli araç benzinde çalışmıyorsa ne yapılmalı?

Hyundai Accent lpgli araç soğukken benzinde çalışmıyor, ne yapmak gerek?

Hyundai Accent lpgli araç sabahları çalışmıyorsa ne yapmalı?

Benzinde Gaz Yemeyen, LPGde Sorunsuz Giden Araç Sorunu Nasıl Çözülür?

Benzinde gaz yemeyen, sabahları çalışmayan, lpgde sorunsuz giden araç sorunu için bir çok araç sahibi bir çok yol denemiştir.

Tüpte çalışmayan benzinli otolar

Bu durumda araç sorunu için sanayideki ustalar birbirlerine danışmışlardır, muhtemel yollar denemişler ve deneme-yanılma ile bir çok parça değiştirmişlerdir.

Sabahları bir kaç marş yaptıran, çalıştıktan sonra gün boyu sorunsuz çalışıp motor dinlendikten durulduktan ve uzun süre bekleyip soğuduktan sonra yine benzin alamayarak zor çalışıyorsa;

Böyle bir durumda öncelikle depodaki yakıtı kontrol edin ki, yakıt istasyonlarında pompacılar farkında olmadan, bilmeden, dalgınlıkla depoya benzin yerine mazot koymuş olabilirler. Benzin deposunda şişme yapan bu durum DAN sesi ile patlama yapar ve sizi ayrıca korkutabilir. İlk yapılacak iş depoyu kontrol ettirmektir. Bu durumu tespit ettikten sonra öncelikle depodaki yakıtı boşaltıp benzinli aracı mazottan kurtarmalısınız. Sonra depoyu temizleyip benzin çekerek aracınızı tek marşta çalıştırmanın rahatlığına kavuşabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Arıza durumuna göre benzin pompası, şamandıra, ve filtre de kontrol edilebilir.

Marş almıyorsa marş dinamosu, akü, vs de kontrol etmek de gerekebilir.

Hyundai accent bir araç sahibi iseniz durum biraz farklı olabilir.

Benzinde gaz yemeyen, sabahları çalışmayan, lpgde sorunsuz giden hyundai accent araç sorunu için ne yapılmalı?

Bir çok deneme yanılma yöntemi yapılmış ve sorun ortadan kalkmamıştır belki de.

İlgili arızayı yaşatan hyundai accent araç sorunu için araç sahipleri her zaman soluğu sanayide alır ama kendi tecrübeleri ile de benzinde gaz yemeyen, sabahları çalışmayan, lpgde sorunsuz giden hyundai accent araç için çözüm üretebilirler.

Yakıt deposunda bitiyor olabilir işimiz. Yakıt deposunun içinde şamandıra ve benzin pompası var.

Yakıt depomuzu sürekli yüzde ellinin üstünde tutmalıyız. Benzinde gaz yemeyen, sabahları çalışmayan, lpgde sorunsuz giden hyundai accent araç sorunu için yakıt deposunu yüzde yirmilere indirirsek araç özellikle sabahları içinde azalan benzini çekmekte zorlanır, ya da hiç çekemez. Neden mi?

Benzin deposu içinde bulunan yakıt, şamandıra ve benzin pompası seviyesinin altına düştüğünde araç yakıt alamamakta ve motora yakıt gitmeyince de araç çalışmamaktadır. Çünkü sıralı sistem lpgli araçlarda önce benzin alınır ve motor çalışmaya başlar. Benzinde çalışan motor lpg için gerekli ısınma seviyesine ulaşınca otomotik olarak lpg sistemine geçmekte ve tüpte çalışarak yoluna devam etmektedir. Dolayısıyla benzin deposunun şamandıra seviyesinin üstünde tutmak için yakıt oranımız yüzde yirmilere hiç düşmemeli.

Eğer kullanıcı olarak kendi dikkatimiz, deneyimlerimiz ve tecrübelerimiz ile hareket etmezsek sanayide çok parça değiştiririz. Deneme yanılma ile aracımızın orjinal parçalarından olabiliriz. Gereksiz yere bir çok parça değiştirir ve hiçbir sonuç alamadan boş yere para harcamış oluruz.

Böylece bu yazıyı okuyan oto sanayi ustalarımız da inşallah bu doğrultuda öncelikle müşterilerini yönlendirir ve yine arıza devam ederse aracı tamir yoluna gidebilirler.

Allah kolaylıklar versin, işleriniz yolunda gitsin, yolunuz açık olsun.

onlineilkokul.com olarak faydalı olabildiysek ne mutlu bize.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir