Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kişisel bakımımızı yaparken kaynakları nasıl kullanmalıyız?

Ana Sayfa » Genel » Kişisel bakımımızı yaparken kaynakları nasıl kullanmalıyız?
Kişisel bakımımızı yaparken kaynakları nasıl kullanmalıyız?

Kişisel bakımımızı yaparken kaynakları nasıl kullanmalıyız?

Uykudan uyandığımızda elimizi ve yüzümüzü yıkarız. Bunun için su ve sabuna ihtiyaç duyarız. Su ve sabunu yeteri kadar kullanmalıyız. Gereksiz yere harcamamalıyız.

Yemeklerden sonra ve yatmadan önce dişlerimizi fırçalarız. Ağız ve diş temizliğimiz için su, diş fırçası ve diş macunu kullanırız. Diş macununu ve suyu gerektiği kadar harcamalıyız.

Vücudumuzu temizlemek için banyo yaparız. Banyo sırasında su, sabun ve şampuan kullanırız. Bunları gerektiği kadar harcamalıyız. Banyo yaparken suyu boş yere akıtmamalıyız.

Banyodan sonra saçlarımızı kurularız. Bunun için saç kurutma makinesine ihtiyaç duyarız. Saç kurutma makinesi elektrikli bir alet olduğu için gerektiğinden fazla çalıştırmamalıyız.

Okulda da kaynaklarımızı tutumlu kullanmalıyız. Gereksiz yanan lambaları ve boşa akan muslukları kapatmalıyız.

Hem sağlıklı olmak hem de iyi görünmek için bakımımıza dikkat etmeliyiz. Kişisel bakımımızı yaparken su, elektrik vb. kaynakları kullanırız. Kaynaklarımızı verimli kullanmalı, boşa harcamamalıyız.

Kıyafetlerimizin temiz olması da önemlidir. Kıyafetlerimizi temiz kullanırsak sık sık yıkanması gerekmez. Böylece elektrik, su ve deterjandan tasarruf yapmış oluruz.

Unutmayalım ki hiçbir kaynak sınırsız değildir.

Kişisel bakımımızı yaparken kaynakları nasıl kullanmalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcacık bir yuvadayız Alfabetik atasözleri Trafikte karşılaşılan sorunlar için çözüm önerileri nelerdir? 1 – 7 Mart Yeşilay Haftası Ünsüz Benzeşmesi ve Ünsüz Yumuşaması Mevsimlerin özellikleri nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır