Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Evinizin yerini tarif edebilir misiniz?

Ana Sayfa » Güncel » Evinizin yerini tarif edebilir misiniz?
Evinizin yerini tarif edebilir misiniz?

Evinizin yerini tarif edebilir misiniz?

– Çocuklar, bugünkü dersimizde evimizin yerini tarif etmeyi öğreneceğiz. Öncelikle ben, evimin yerini tarif edeyim. Benim evim, okulun karşı sokağındadır. Sağında çocuk parkı, solunda aile sağlığı merkezi vardır. Evimin olduğu apartmanın arka tarafında ise pazar yeri bulunur. Şimdi sıra sizde.

– Öğretmenim, bizim evimiz okulumuzun arka sokağındadır. Evimizin sağında büyük bir market; solunda ise üç apartman var. Evimizin karşısında, bir hayvan barınağı bulunuyor.

Evimizin yerini tarif ederken evimizin karşısında, önünde, arkasında, sağında ve solunda neler olduğunu söyleriz. Evimizin yerini, ev adresimizi söyleyerek de tam olarak belirtebiliriz. Ev adresimize ve büyüklerimize ait telefon numaralarına acil durumlarda ihtiyaç duyarız.

Tanıtım kartındaki bilgilerimizi, tanımadığımız kişilerle paylaşmamalıyız. Bilgilerimizi sadece öğretmenimiz ve okul çalışanları ile paylaşabiliriz.

Adres tarif kavramları nelerdir?

Adres tarif kavramları

Evinizin yerini tarif edebilir misiniz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kemal Sunal Kimdir? Kur’an’ın temel özelliklerine ilişkin kavram haritası Dini günler ve bayramlar nelerdir? Deyim Anlamlı Kelimelerin Özellikleri Nelerdir? H Harfi ile Başlayan Eş Sesli Kelimeler Gözünden düşmek deyiminin anlamı nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Tıkla ve Öğren - Tüm Hakları Saklıdır