Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Arkadaşlık ilişkilerinde nelere önem verirsiniz?

Ana Sayfa » Güncel » Arkadaşlık ilişkilerinde nelere önem verirsiniz?
Arkadaşlık ilişkilerinde nelere önem verirsiniz?

Arkadaşlık ilişkilerinde nelere önem verirsiniz?

Alev: Burak, senin sayende bugünkü matematik dersim çok başarılı geçti.

Burak: Dersinin başarılı geçmesine çok sevindim.

Alev: Matematikten, anlamadığım konuları bana tekrar etmeseydin bu kadar çabuk öğrenemezdim. Çok teşekkür ederim.

Burak: Rica ederim Alev. Sen de bana satranç oynamayı öğretmiştin. İhtiyacın olduğunda, her zaman sana yardımcı olurum. Bana güvenebilirsin.

Alev: Arkadaşlık, dostluk çok güzel. Sana güvenebileceğimi biliyorum, iyi ki benim arkadaşımsın Burak. İhtiyacın olduğunda her zaman senin yanındayım.

Selim ile Hakan çok iyi arkadaşlar. Birlikte futbol oynuyorlar. Oyunda kurallara uyuyorlar. Birbirlerinin haklarına saygı gösteriyorlar. Oyun sonunda kaybeden, kazananı tebrik ediyor. Bu özelliklerinden dolayı Selim ile Hakan çok iyi anlaşıyorlar.

Ali, çok yardımsever. Arkadaşlarının hepsine yardımcı oluyor. Ahmet’in de ihtiyacı olduğunda ona yardım ediyor. Ali, herkese eşit davranıyor. Bireysel farklılıklara saygı duyuyor. Bütün arkadaşları Ali’yi çok seviyor.

Yiğit, arkadaşının bir üzüntüsü olduğunda onu dinliyor. Elinden geldiğince yardımcı olup arkadaşını teselli ediyor. Arkadaşının anlattıklarını diğer arkadaşlarına söylemiyor. Arkadaşları, Yiğit’e çok güveniyor.

Tunç ve Gözde, okuldaki sosyal etkinliklere katılıyorlar. İhtiyacı olanlara giyecek ve ders araç gereci yardımında bulunuyorlar. Böylece bütün arkadaşlarının sevgisini kazanıyorlar.

Arkadaşlıklarda saygı, doğruluk, dostluk, kibarlık, duyarlılık, yardımseverlik, güven çok önemli değerlerdir. Bu değerlere dikkat edersek arkadaşlık ve dostluk bağlarını güçlendirip geliştirebiliriz.

Arkadaşlık ilişkilerinde nelere önem verirsiniz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ayağını denk almak deyiminin anlamı nedir? Tadında bırakmak deyiminin anlamı nedir? Başlıca İbadetlerimiz Nelerdir? Sevgili öğretmenim, İnan sen bir ışıksın

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Tıkla ve Öğren - Tüm Hakları Saklıdır