Aile içi sorumluluklarımız nelerdir?

Aile içi sorumluluklarımız nelerdir?

Aile içi sorumluluk ve ailede yardımlaşma

Aile içerisinde bireylerin görev ve sorumlulukları vardır. Bu görev ve sorumluluklarını yerine getirirken yardım alabilirler. Ailemizde bir birimize yardımcı olmalıyız.

Mesela sofra hazırlanırken; annemiz yemeği, biz tabakları, kaşık ve çatalları, babamız suyu, abimiz veya ablamız ekmeği getirirse birlikte sofrayı hazırlamış oluruz. Böylelikle annemize yardım etmiş, onun işini kolaylaştırmış oluruz. Buna benzer birçok konuda aile bireyleri birbirine yardım ederek işlerini kolaylaştırabilirler.

Ailede yardımlaşma varsa; o ailede birlik ve beraberlikte vardır. Birlik ve beraberlik huzur ve mutluluk kaynağıdır. Mutlu ve huzurlu bir aile için, sizlerde ailenize daha fazla nasıl yardımcı olabilirsiniz düşünün bakalım.

Evimizde uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar evimizde mutlu, huzurlu bir şekilde yaşamak için vardır. Ailedeki herkes bu kuralla ra uymak zorundadır. Evimizin kurallarına uymaz sak tartışmalar ve kavgalar olabilir. Evde herkes kendine düşen sorumluluğu yerine getirmeli, diğer bireylere de yardım etmelidir. Bizler ev işlerinde anne babamıza yardım etmeliyiz.

Aile içinde herkesin belli bir sorumluluğu vardır. Herkes sorumluluğunu yerine getirmelidir. Ailede herkes birbirine yardım etmelidir. Her işi bir kişiden beklememelidir. Sofra kurulurken annemize yardım edebiliriz. Badana yapılırken babamıza yardım edebiliriz. Evde herkes birbirine yardım ederse işler daha çabuk biter. Hem de aile içinde sevgi ve saygı artar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.