Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Mayıs 2021

Acil durumlarda yapılması gerekenler nelerdir?

Acil durumlarda yapılması gerekenler nelerdir?

Acil durumlarda yapılması gerekenler nelerdir?

Acil durum telefon numaraları nelerdir?

Güvenlik önlemlerini almamıza rağmen bazen can güvenliğimizi tehlikeye sokan durumlarla karşılaşabiliriz. Bu durumlarda uzman kişi ve kurumlardan yardım almamız gerekir.

Herhangi bir yangın durumunda, itfaiyeyi aramamız gerekir. İtfaiyenin numarası, 1 – 1 – 0’dır. İtfaiyeler, yangın dışında deprem, sel gibi olaylarda arama kurtarma çalışmaları da yapar. İtfaiyenin genel olarak amacı, hayat kurtarmaktır. Orman yangınlarında ise 1 – 7 – 7 numaralı telefonu aramalıyız. Yangının yerini bildirmeliyiz.

Ağır hastalara veya yaralılara ilk yardımı uygulamak ve onları hastaneye ulaştırmak için ambulans gereklidir. Ambulans için 1 – 1 – 2 numaralı telefonu ararız.

Trafik kazası, hırsızlık, kavga gibi durumlarda yardım istemek için polisi çağırırız. Bu durumda, 1 – 5 – 5 numaralı telefonu ararız.

Polisin görev almadığı köy, kasaba gibi yerlerdeki trafik kazası, hırsızlık, kavga vb. olaylarda jandarma aranır. Jandarmanın numarası, 1 – 5 – 6’dır.

Acil durumlarda bu numaralara ulaşabilmek çok önemlidir. Bu nedenle bu numaralar, gereksiz yere aranıp meşgul edilmemelidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.