Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Vücudumuz neden değerlidir?

Ana Sayfa » Din ve Ahlak » Vücudumuz neden değerlidir?
Vücudumuz neden değerlidir?

Vücudumuz neden değerlidir?

Başımız, gövdemiz, kollarımız ve bacaklarımız vücudumuzun bölümleridir. Başımızda ağız, burun, gözler, kulaklar ve beynimiz vardır. Gövdemiz iç organlarımızı korur. Kollarımız ve bacaklarımız hareket etmemizi sağlar.

Kendimizin ve arkadaşlarımızın vücutlarına zarar verebilecek oyunlar, oyuncaklar ve davranışlardan uzak durmalıyız. Okulda ve okul dışında farklı oyunlar oynarız. Bazı oyunları oynamak bize ve arkadaşlarımıza ciddi zararlar verebilir.

Kesici, delici, patlayıcı ve yanıcı oyuncaklardan uzak durmalıyız. Böyle oyuncaklarla oynamak bizim ve arkadaşlarımızın bedenine zarar verebilir.

İtmek, vurmak, kovalamak gibi bazı davranışlar tehlikelidir. Bu tür davranışlarda bulunursak vücudumuza zarar verebilir, arkadaşlarımızın canının yanmasına neden olabiliriz.

Vücudumuz neden değerlidir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dinî bayramlar için çevrenizde yapılan hazırlıklar nelerdir? Grup çalışmalarında hangi kurallara uymalıyız? Mükellef nedir ve sorumlulukları nelerdir? Yemyeşil hayat taşır, Yurdumun ormanları. Okumak nedir? Okumak tutkulu bir eylemdir. … Açılan solar, ağlayan güler

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır