Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Trump, Kudüs’e sahip değil ki onu İsrail’e versin

Ana Sayfa » Güncel » Trump, Kudüs’e sahip değil ki onu İsrail’e versin
Trump, Kudüs’e sahip değil ki onu İsrail’e versin

İsmail Heniyye: “Trump, Kudüs’e sahip değil ki onu İsrail’e versin”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Amerikan idaresinin önümüzdeki dönemde Kudüs’le ilgili yeni kararlar alacağını belirtti.

Heniyye yaptığı açıklamada, “Elimize ulaşan bilgilere göre Amerikan idaresi Kudüs’le ilgili yeni kararlar alacak. İsrail’in bir Yahudi Devleti olduğunu kabul etmek ve mültecilerin dönüş hakkını yok saymak bunlar arasında. Bunlar Çağın Anlaşması’nın birer maddesidir” dedi.

“Kudüs Davasının Stratejik Boyutları ve Ümmetin Onu Savunması” başlığıyla Gazze’de düzenlenen konferansta konuşan Hamas lideri Heniyye, “Biz Filistin’in Batı Yaka, Gazze ve 67 sınırlarında ibaret olduğunu söylemiyoruz. Biz Filistin’in nehirden denize kadar olduğunu ve başkentinin doğusu ve batısıyla Kudüs olduğunu söylüyoruz” ifadesini kullandı.

İsmail Heniyye

Kudüs’ün Filistin davasının sembolü ve başlığı olduğuna dikkat çeken Heniyye, işgalciyle semboller üzerinde ciddi manada savaştıklarını hatırlattı.

İsmail Haniyye: “Mekke hidayet merkezi ise Kudüs de imamet merkezidir.”

Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Kudüs, Filistin devletinin siyasi başkentidir. Aynı zamanda bütün dünyadaki Müslümanların dini başkentidir. Bugün gördüğümüz sadece Filistin intifadası değil. Aksine bir küresel intifadadır. Arap dünyasının Kudüs’ten vazgeçmesi mümkün değil. Çünkü tarih boyunca burası için savaşmış, mücadele etmiş, ordular hazırlamıştır.”

Trump’ın kararına da değinen Heniyye şunları söyledi: “Trump, Kudüs’e sahip değil ki onu İsrail’e versin. İsrail de bunu hak etmiyor. Yine ismi İsrail diye bir varlık yok ki başkenti olsun.”

Trump, Kudüs’e sahip değil ki onu İsrail’e versin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Okulda ve sınıfta bulunan eşyalar nelerdir? Ulaşım araçları nelerdir? Noktalama işaretleri Fen Bilimleri Dersi ile İlgili Sorular ve Cevaplar Atasözleri ile Deyimlerin Farkları Nedir? T Harfi ile Başlayan Eş Anlamlı (Anlamdaş) Kelimeler

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır