Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Trafikte insan hayatının önemi nedir?

Ana Sayfa » Güncel » Trafikte insan hayatının önemi nedir?
Trafikte insan hayatının önemi nedir?

Trafikte insan hayatının önemi nedir?

Trafik, ulaşım yollarının yayalar ve her türlü taşıt tarafından kullanılmasıdır. Trafikte yaya, yolcu ve sürücülerin ayrı ayrı sorumlulukları vardır. Trafik kazalarına karşı önlem alabilmek için herkesin trafik kurallarına uyması gerekir. Örneğin sürücüler yaya geçitlerinde yayaların geçişine izin vermelidir. Trafik kurallarına uyulduğunda hem kendi hayatımızı korumuş hem de başkalarının yaşama hakkına saygı göstermiş oluruz.

Trafik kazaları sadece kazayı yapan kişiyi değil, pek çok kişiyi etkiler. Kaza sonucu kişiler yaralanabilir, sakat kalabilir hatta ölebilir. Kişi, bedensel olarak zarar görmese bile ruhsal sorunlar yaşayabilir. Ayrıca diğer canlılar, araçlar, yollar, yollarda bulunan levhalar, binalar vb. bu kazalardan zarar görebilir.

Her geçen yıl trafik kazalarından dolayı ölü ve yaralı sayısı artmaktadır. Oysaki trafikte insan ve insan hayatı önemlidir. Trafikte sadece kendi hayatımızın değil, başkalarının hayatının da önemli olduğunu unutmamalıyız.

Ülkemizdeki trafik kazalarının nedenleri arasında insan kaynaklı kusurlar (yaya, yolcu, sürücü) ilk sırada yer almaktadır. Bu nedenle öncelikle insanların trafik konusunda eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Trafik eğitimi ile bireylerin hatalı davranışları azaltılabilir. Trafikte bilinçli ve sorumlu davranmanın gerekliliği öğrenilir. Böylece trafik kazalarının sayısı azaltılabilir.

Trafikte insan hayatının önemi nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Aba Altından Değnek Göstermek deyiminin anlamı nedir Sinsice geliverir Sokulur yavaş yavaş Aile içinde benzerlik nedir? Sabah namazı nasıl kılınır? Harita nedir, niçin kullanılır ve haritada ölçek kullanmanın önemi nedir? Neden dengeli ve düzenli beslenmeliyiz?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır