Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Trafik kurallarının önemi nedir?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Trafik kurallarının önemi nedir?
Trafik kurallarının önemi nedir?

Trafik kurallarının önemi nedir?

TRAFİK KURALLARI

Trafik kazalarında hepimizin payının olduğu bir gerçektir. Yollardan ve taşıtlardan yararlanırken kurallara ve görevlilere saygılı olmalıyız.

Sokak arasında oyun oynamanın tehlikeli olduğunu bilmeyen yoktur. Oyunlarımızı park veya bahçe gibi güvenli yerlerde oynamamız en doğrusudur.

Trafik ışıklarına uygun hareket etmemiz de oldukça önemlidir. Küçük bir dalgınlık, bazen çok büyük acılara neden olabilir. Trafik kurallarına göre her insan, kırmızı ışık yanınca yolun kendi yönüne kapalı olduğunu bilir. Yeşil ışık yanınca da geçilmesi gerektiğini bilir.

Araçların solundan inmek tehlikeli ve trafik kurallarına aykırıdır. Böyle anlarda önden ya da arkadan gelen araçların bize çarpabileceği unutulmamalıdır.

Yaya kaldırımı bulunan yollarda yolun sağından gitmek en doğru harekettir. Ancak yaya kaldırımı bulunmayan yollarda soldan gitmek, karşıdan gelen araçları görebilmemizi sağlar. Ayrıca araç sürücülerinin de bizi görmeleri bakımından önem taşır.

Kazasız günler yaşamak için trafik kurallarına uymamız gerektiğini asla unutmayalım.

Kemal DEMİRAY

Trafik kurallarının önemi nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Orada kadın erkek,

Orada kadın erkek, 24 Mayıs 2020

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Eşit davranmak, doğru olmak ve yanlı davranışlardan kaçınmak için neler yapmalıyız? Saygı Okula hazır gelmenin faydaları nelerdir? İ Harfi ile Başlayan Deyimler ve Anlamları Trafikte yaya hatalarından kaynaklanan kazalar nelerdir? 4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi ile ilgili online testler ve sınavlar

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır