Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Trafik kurallarına uymanın önemi nedir?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Trafik kurallarına uymanın önemi nedir?
Trafik kurallarına uymanın önemi nedir?

Trafik kurallarına uymanın önemi nedir?

Sınıfımızda “Trafik Kuralları ve Bu Kurallara Uymanın Önemi” konusu işleniyordu. Öğretmen, sınıfa bir trafik polisi ile geldi. Anıl çok heyecanlandı. Çünkü ileride trafik polisi olmak istiyordu.

Trafik polisi önce kendini tanıttı. Sonra çantasından trafik kurallarına uymanın önemini anlatan afişler çıkarttı. Emniyet kemeri ile ilgili afişi tahtaya astı. Emniyet kemerinin kazalarda meydana gelebilecek yaralanmaları önleyen
veya azaltan bir güvenlik aracı olduğunu konuştuk. Emniyet kemeri kullanmanın çok önemli olduğunu kavradık. Daha sonra trafik polisi bize gazete ve televizyonlarda sık sık kaza haberi duymamızın nedenlerini sordu.

Ayla söz alarak:

– Polis amca bu kazaların hepsi trafik kurallarına uyulmadığı için meydana geliyor, değil mi? dedi.

Polis:

– Evet. Trafikte insanlar kurallara uymadıkları zaman can ve mal kaybına sebep olan kazalar meydana geliyor. Yayalar ve araç sürücüleri trafik kurallarını çok iyi öğrenmeli ve trafik kurallarına uymalıdır. Böylece kazaları önlemiş oluruz.

Trafik kurallarına uymanın önemi nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İsmail Hakkı Sunat kimdir? İş arıyor iş bulamaz T harfi ile başlayan zıt anlamlı kelimeler A Harfi ile Başlayan Eş Anlamlı Kelimeler Tadında bırakmak deyiminin anlamı nedir? İlköğretim haftası ile ilgili şiirler

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır