Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Tiyatro nedir?

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Tiyatro nedir?
Tiyatro nedir?

Tiyatro nedir?

Hareket ya da sözle bir kurguyu canlandırma sanatına tiyatro denir. Tiyatro gösterisi ile, bir öykü ya da durum canlandırıldığı gibi, bir hayvan, bir insan ya da bir eşya da canlandırılabilir, temsil edebilir. İnsan hayatındaki acı ve tatlı olaylar ilginç bir konu etrafında birleştirilerek tiyatro ile her açıdan bize yansıtılır. Tiyatro da spor gibi insanları birbiriyle kaynaştıran, birbirine ısındıran en önemlisi de sevgiyi, anlayış ve hoşgörüyü yaygınlaştırarak eğiten bir araçtır.

Oyuncular tarafından, seyircilerin önünde temsil edilmek amacıyla yazılmış ve tasarlanmış eserlere tiyatro diyoruz. Orta oyunu, gölge oyunu, danslı ve taklidî oyunlar bizim kültürümüzdeki tiyatro örnekleridir. Tiyatro insanları eğitir, eğlendirir aynı zamanda düşündürür.

Tiyatro nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Öfkeyle kalkan zararla oturur Sıvı ve gaz hâldeki maddeler neden cisim olarak sınıflandırılamaz? Tarih var, tarih üstünde! Ecdat kanıyla yazdı Benzinde Gaz Yemeyen, LPGde Sorunsuz Giden Araç Sorunu Nasıl Çözülür? Türkçe dersi ile ilgili doğru ve faydalı bilgiler Online İlkokul Dersler

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır