Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sosyal bilgiler dersinin önemi nedir?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Sosyal bilgiler dersinin önemi nedir?
Sosyal bilgiler dersinin önemi nedir?

Sosyal bilgiler dersinin önemi nedir?

Sosyal Bilgiler, insanın canlı ve cansız çevre ile etkileşimini açıklamaya çalışır. Bu amaçla bizlere yeryüzünde meydana gelen doğa olaylarını tanıtarak bunların hayatımıza etkilerini gözler önüne serer. Ayrıca toplumsal bir varlık olan insanın hak, ödev ve sorumluluklarının neler olduğunu belirtir. Böylece insanın sosyal yönünü geliştirerek onu toplumsal hayata hazırlar.

Sosyal Bilgiler derslerinde edineceğiniz bilgi ve beceriler sayesinde dil ve tarih bilincine sahip olacaksınız. Vatanınıza ve milletinize olan sevginizi pekiştirecek, hak ve sorumluluklarınızın farkına varacak, insan hakları konusundaki duyarlılığınızı geliştireceksiniz. Ayrıca doğru karar veren ve sorunlara çözüm üretebilen bireyler olarak yetişeceksiniz.

Sosyal bilgiler dersinin önemi nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Aile bütçesini korumak için neler yapıyorsunuz? Barış, huzur ve kardeşlik ile ilgili hikayeler Atatürk’ün Türk Diline Verdiği Önem Okul Öğretmen Öğrenci ile İlgili Bilmeceler Dokuz ay koynunda gezdirdi beni Yaşadığımız yerin adı, belirgin özellikleri ve yetişen ürünleri nelerdir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır