Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

S Harfi ile Başlayan Kelimeler

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » S Harfi ile Başlayan Kelimeler
S Harfi ile Başlayan Kelimeler

S Harfi ile Başlayan Kelimeler

S Harfi ile Başlayan Kelimelerin Sözlük Anlamı

Sadakat kelimesinin sözlük anlamı: İhanet etmeme, aldatmama, vefalı olma, dostluk, bağlılık, güven duyma, sözünde durma, doğruyu söyleme; sevdiği birisini yalnızca Allah (c.c.) rızası için sevme, maddi bir çıkar gözetmeme, sevdiği kişiye karşı içtenlikle davranma ve kendisine iyilikte bulunan kimsenin iyiliğini hiçbir zaman unutmama anlamlarına gelir.

Sağlık kelimesinin sözlük anlamı: Bireyin fiziksel, sosyal ve ruhsal yönden tam bir iyilik durumunda olması, vücut esenliği, esenlik, sıhhat, afiyet.

Sahne kelimesinin sözlük anlamı: İzleyicilerin kolayca görebilmeleri için genellikle yerden belli bir ölçüde yüksek yapılan; oyun, müzik, gösteri vb. etkinlikler yapmaya uygun yer.

Sarkmak kelimesinin sözlük anlamı: Aşağıya doğru uzanmak.

Saygı kelimesinin sözlük anlamı: Değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı dolayısıyla bir kimseye veya herhangi bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu, hürmet, ihtiram.

Seçim kelimesinin sözlük anlamı: Kanunlar, yönetmelikler uyarınca bir veya daha çok aday arasından belli birini veya birkaçını seçme, intihap.

Selam kelimesinin sözlük anlamı: Bir kimseyle karşılaşıldığında, birinin yanına gidildiğinde veya yanından uzaklaşıldığında kendisine söz ve işaretle bir nezaket gösterisi yapma.

Ses kelimesinin sözlük anlamı: Kulağın duyabildiği titreşimlere ses denir. Aralarında uyum bulunan titreşimler.

Sevgi kelimesinin sözlük anlamı: İnsanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu.

Seyahat kelimesinin sözlük anlamı: Ülkeden ülkeye veya bir ülke içinde bir yerden bir yere gidiş veya geliş.

Slogan kelimesinin sözlük anlamı: Bir düşünceyi kolay hatırlanıp tekrarlanabilir bir biçimde ifade eden kısa, çarpıcı söz.

Soğukkanlı kelimesinin sözlük anlamı: Olaylara ve gelişmelere sakin, ılımlı ve temkinli yaklaşan (kimse), serinkanlı.

Sokak kelimesinin sözlük anlamı: İl, ilçe gibi yerleşim bölgelerinde, iki yanında evler olan, caddeye göre daha dar veya kısa olabilen yol.

Sorumluluk kelimesinin sözlük anlamı: Kişinin kendi davranışlarını veya kendi yetki alanına giren herhangi bir olayın sonuçlarını üstlenmesi.

Sözlük defteri kelimesinin sözlük anlamı: Öğrenilen yeni kelimelerin anlamlarıyla birlikte alfabetik sıraya göre yazıldığı defterdir.

S Harfi ile Başlayan Kelimeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Aç doymam, tok acıkmam sanır atasözünün anlamı nedir? Burçların insan karakteri üzerinde tesiri var mıdır? Doktorun yazdığı ilaçları nereden alırsınız? Milliyetçilik Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır Konulu Şiirler

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır