Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Planlı yaşamak hayatımızı nasıl etkiler?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Planlı yaşamak hayatımızı nasıl etkiler?
Planlı yaşamak hayatımızı nasıl etkiler?

Planlı yaşamak hayatımızı nasıl etkiler?

Hafta içi okula gittiğim için sabahları saat yedi buçukta uyanırım. Elimi yüzümü yıkar, kahvaltımı yaparım. Planıma uymayıp geç kalkarsam kahvaltımı yapamam. Bu durum hem sağlığımı hem de okul başarımı olumsuz etkileyebilir.

Okuldan saat 15.00’te eve dönerim. Bir saat dinlenirim. Daha sonra ödevlerimi yaparım. Ödevlerim bitince de kardeşimle veya arkadaşlarımla oyun oynarım. Ödev ve oyun için iki saatlik bir süreye ihtiyacım var. Planım sayesinde dinlenmeye, oyun oynamaya ve ödevlerimi yapmaya zaman ayırabiliyorum.

Ailemle birlikte akşam yemeğimizi saat yedide yeriz. Yemekten sonra annemle veya babamla ev ödevlerimi kontrol ederiz. Hatalarım varsa hatalarımı beraber düzeltiriz. Böylece derslerim için onlardan yardım almış olurum. Bu durum, okul başarımı artırır.

Akşamları planıma uygun olarak ailemle birlikte televizyon izleriz. Bazı akşamlar ise oyunlar oynarız. Ailemle birlikte zaman geçirmek beni mutlu eder.

Haftalık ders programıma uygun olarak çantamı hazırlarım. Dişlerimi fırçalarım. Planıma uygun olarak akşamları saat dokuzda yatarım. Uykudan önce kitap okumayı da ihmal etmem.

Günlük ve haftalık plan yaparken öğünlerime yeterli zaman ayırırım. Kahvaltımı, öğle yemeğimi ve akşam yemeğimi planımda belirlediğim saatlerde yerim. Öğün atlamam, bu da benim sağlıklı olmamı sağlar.

Cumartesi ve pazar günleri yüzme kursuna gidiyorum. Hafta sonumu yüzme kursumun saatlerine göre planlıyorum. Yüzmeyi çok seviyorum. İleride iyi bir yüzücü olmak istiyorum.

Planlı olmak bana birçok fayda sağlıyor. Öncelikle bütün etkinliklerime zaman ayırabiliyorum. Beslenme ve uyku saatlerime dikkat ettiğim için okulda sağlıklıyım. Ödevlerimi zamanında yaptığım için derslerimde başarılıyım. Düzenli spor yaptığım için sağlıklıyım. Televizyon ve bilgisayar karşısında gereksiz yere zaman harcamıyorum. Sizlere de günlük ve haftalık plan yapmanızı ve yaptığınız plana uymanızı öneririm.

Planlı yaşamak hayatımızı nasıl etkiler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Büyük lokma ye büyük söz söyleme Kaç yıl oldu saymadım köyden göçeli Egemenlik ulusun olduğu günden beri Kelimeler ve Kavramlar Hayatımızda Kronoloji, Kronoloji Nedir? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konuşmaları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır