Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Okulda yapılan çalışmalar bize ve topluma nasıl katkı sağlar?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Okulda yapılan çalışmalar bize ve topluma nasıl katkı sağlar?
Okulda yapılan çalışmalar bize ve topluma nasıl katkı sağlar?

Okulda yapılan çalışmalar bize ve topluma nasıl katkı sağlar?

Zamanımızın büyük bir bölümünü okulda geçiriyoruz. Okullarımızın hem bize hem de yaşadığmızı topluma bir çok faydaları vardır.

Okulumuzda öğretmenlerimizin rehberliğinde birçok ders işliyoruz. Bu derslerde yeni bilgiler öğreniyor ve becerilerimizi geliştiriyoruz. Okullar ve öğretmenler, öğrencileri hem üst sınıflara hem de hayata hazırlarlar.

Okulumuzda birçok spor faaliyeti yapılır. Futbol, basketbol, masa tenisi, tekvando, atletizm bunlardan bazılarıdır. Spor faaliyetleri planlı ve disiplinli olmayı gerektirir. Vücudumuzun gelişmesine ve sağlıklı büyümemize yardımcı olur. Spor faaliyetlerine katılarak zamanımızı da verimli değerlendirmiş oluruz.

Okulumuzda gezi faaliyetleri yapılır. Yapılan gezi faaliyetlerine bazen velilerimizle birlikte katılırız. Velilerimizle katıldığımız bu gezilerde yeni bilgiler öğreniriz. Hem eğleniriz hem de yeni yerler görme imkânı buluruz.

Okullarda çeşitli yardımlaşma faaliyetleri yapılır. Kermesler, bu yardım faaliyetleri içerisinde yapılan etkinlikler arasındadır. Velilerin katkılarıyla yapılan kermeslerden elde edilen gelirlerle okulların eksikleri tamamlanır. Bazen de yardıma ihtiyacı olan kişilere ya da kurumlara yardım edilir.

Okullarımızda yetişkinler için de çeşitli etkinlikler yapılabilir. Okuma-yazma kursları ve el işleri kursları bu faaliyetler arasındadır.

Okullarımız sadece eğitim görülen kurumlar değildir. Okullarda yapılan spor, sanat, gezi gibi faliyetler, hem öğrencilerin hem de toplumun gelişmesine katkıda bulunan etkinliklerdir.

Okulda yapılan çalışmalar bize ve topluma nasıl katkı sağlar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Trafikte karşılaşılan sorunlar için çözüm önerileri nelerdir? Onluk, birlik, basamak, basamak değeri Kaşla göz arasında deyiminin anlamı nedir? Aç doymam, tok acıkmam sanır atasözünün anlamı nedir? Planlı ve düzenli çalışmanın faydaları nelerdir? Kasılıp gevşeyerek solunuma yardımcı olan organ nedir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır