Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Okulda katıldığımız sosyal etkinlikler nelerdir?

Ana Sayfa » Eğitim ve öğretim » Okulda katıldığımız sosyal etkinlikler nelerdir?
Okulda katıldığımız sosyal etkinlikler nelerdir?

Okulda katıldığımız sosyal etkinlikler nelerdir?

Belirli gün ve haftalarda, millî bayramlarda okulumuzda ya da sınıfımızda aldığımız bir çok görev vardır.

Okullarda değişik alanlarda etkinlikler ve kurslar düzenlenir. Ayrıca spor, müzik gibi alanlarda da kulüp çalışmaları yapılır. Düzenlenecek olan çalışmalar sınıfta ya da okulda önceden ilan edilir. Kulüpler ve kurslar aracılığıyla basketbol, voleybol, futbol, tiyatro, piyano, gitar, halk oyunları vb. alanlarda etkinlikler yapılır.

Öğrenciler ailelerinin ve öğretmenlerinin yönlendirmeleri ile değişik etkinliklere ve kurslara katılmaya karar verirler.

İlerleyen günlerde çalışmalar başlar. Sınıfta herkes yeteneğine göre bir etkinlik yapar. Okulda kulüpler etkinliklerini zaman zaman sergiler. Spor dallarında çalışma yapanlar, birçok madalya ve kupa kazanırlar. Tiyatro kulübü öğrencileri, sene sonunda gösteri yapar. Müzik kulübü ise keman ve piyano konserleri verir. Okul korosu ve halk oyunları ekibi de çalışmalarını sunar. Bu etkinlikler, öğrencileri çok mutlu eder.

Okullarda eğitim-öğretim faaliyetleri dışında çeşitli sosyal, kültürel ve eğitsel etkinlikler düzenlenir. Belirli gün ve haftalarda, millî bayramlarda kutlama ve anma törenleri yapılır. Bu programlardaki şiir okuma, konuşma, koro vb. çalışmalarda öğrenciler görev alırlar. Bu etkinlikler bizim çevremizdeki insanlarla iyi iletişim kurmamızı sağlar. Kulüp çalışmaları sayesinde öz güvenimiz artar ve sorumluluklarımızı daha kolay yaparız. Ayrıca belirli gün ve haftalarda görev alarak toplumsal olaylara karşı duyarlılığımızı arttırırız.

Okullarda aileler için düzenlenen bilgilendirici seminerler, okuma ve yazma kursları, yardım amaçlı yapılan kermesler vb. etkinlikler vardır. Bu etkinlikler toplumda kaynaşmayı ve dayanışmayı arttırarak mutlu,
huzurlu olmamızı sağlar.

Okulda katıldığımız sosyal etkinlikler nelerdir?

Okulda katıldığımız sosyal etkinlikler nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedir? M Harfi ile Başlayan Kelimeler ve Kavramlar Başlıca İbadetlerimiz Nelerdir? Kemal Sunal Kimdir? Üç basamaklı ve birbirinden farklı 4 doğal sayının toplamı 608’dir. Bu sayıların en büyüğü en fazla kaçtır? İstiklâl akrostiş Şiiri

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır