Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Okul

Okul

Okul nedir? Okul ne demektir? Okul kelimesinin anlamı nedir?

İlk insan ve ilk peygamber hazret-i Âdem’in Allah-u Teâlâ’dan gelen emirleri çocuklarına öğretmesiyle başlayan eğitim; çeşitli asırlarda, toplumların durumlarına göre değişik yerlerde devâm etmiştir. İnsanların nesillerini devam ettirerek, onların kültür ve teknik sâhada yükselmesini sağlayacak çocukların yetiştirilmesi, her cemiyetin ana gâyesi olmuştur. Zaman zaman özel eğitimlerin görüldüğü devirler olmuşsa da genellikle çocuklar, okullarda toplu olarak eğitim-öğretime alınıp yetiştirilmişlerdir.

Okuma yazma öğretmekten başlayarak en yüksek düzeyde bilim ve sanat bilgisi vermeye kadar, çeşitli derecelerde her türlü eğitim ve öğretimin sağlandığı,  toplu olarak yapıldığı, türlü bilgi, beceri ve alışkanlıkların belli amaçlara göre düzenli bir biçimde öğretildiği ve kazandırıldığı, öğrenci, öğretmen ve yöneticilerden oluşan eğitim kurumları, eğitim-öğretim verilen kurum ve bu faaliyetlerin gerçekleştirildiği her türlü tesisler okuldur.

Çocuk, genç, yetişkinlerin devam ettiği örgün eğitim kurumlarının yanı sıra tek bir alanda eğitim veren kurumlar ve bazı yüksek eğitim kurumları için de kullanılır: dans okulu, gazetecilik okulu, meslek yüksek okulu, vb.

Okul kelimesi, Fransızca “école”den dilimize geçmiştir. Osmanlı eğitim sisteminde “mektep” olarak bilinen kelime 1935’te “okul” olarak değiştirilmiştir.

Okul nedir?

Okul - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sesimin Arkasından Koşuyorum Muhammed Abdulvehhab Tantavi kimdir? Çevremizdeki bitki ve hayvanları korumak için neler yapabiliriz? Tadını almak deyiminin anlamı nedir? Maddelerin Gözlemlenebilir Özellikleri Nelerdir? Kroki nedir? Kroki ne işe yarar?

FACEBOOK'TA BİZ

Online İlkokul

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır