Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Minik öğrenciler gönülleri ısıtıyor

Ana Sayfa » Güncel » Minik öğrenciler gönülleri ısıtıyor
Minik öğrenciler gönülleri ısıtıyor

Minik öğrenciler gönülleri ısıtıyor

Çankırı’da bir anaokulunda “Kardeşim Üşümesin” adıyla yürütülen proje kapsamında, öğrencilerin ve ailelerin desteğiyle örülen atkı, şapka, eldiven, patik ve havlular Reyhanlı’daki sığınmacılara gönderildi.

Çankırı‘da Doktor Refik Saydam İlkokulunda eğitim gören anaokulu öğrencileri, ailelerinin de desteğiyle ördükleri atkı, şapka, eldiven, patik ve havluları Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki sığınmacılara gönderdi.

Okulda eğitim gören anaokulu öğrencilerinin paylaşma ve yardımlaşma duygularını daha iyi kavrayabilmesi için öğretmenleri tarafından “Kardeşim Üşümesin” adlı proje başlatıldı.

Çankırı Doktor Refik Saydam İlkokulu

Proje kapsamında öğrencilere yardımlaşma ve paylaşma konulu hikayeler okundu, sohbetler edildi. Daha sonra öğrenciler, ailelerinin de desteğiyle yoğurt kaplarını kullanarak atkı, bere, eldiven, patik, havlu gibi malzemeler ördü.

Minik öğrenciler, örülen malzemelerden oluşan 25 koliyi kendileri taşıyarak araca yükledi. Daha sonra araç, yüklenen malzemeleri Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki sığınmacılara ulaştırmak üzere uğurlandı.

Okul Müdürü Salih Karakaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, hazırlanan projenin güze bir farkındalık oluşturduğunu söyledi.

Öğretmenler odasındaki herkesin projeye katkısının olduğunu belirten Karakaya, “Her arkadaşımız projeye katkı sağlayarak atkılar hazırladı. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve projeyi duyan birçok insan projeye atkılar örerek katkı sağladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk de ailesiyle projeye katkı sağladı. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Proje yürütme kurulu görevlisi anaokulu öğretmeni Bilge Sezgin de çalışmanın amacına ulaştığına değinerek, “Her öğrencimiz gönüllü olarak atkılar oluşturmuş, mülteci kardeşlerine resimler yapmış ve çeşitli hediyeler almıştır. Zor durumdaki insanlara yardım etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

Anaokulu öğrencilerinden Zeynep Berra Bıyık ise tanımadıkları kardeşlerinin üşümemesi için onlara atkı ördüklerini kaydetti.

aa.com.tr

Minik öğrenciler gönülleri ısıtıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Madde Engellilerin trafikte karşılaştıkları sorunlar nelerdir? Cefayı çekmeyen sefanın kadrini bilemez Topluma yön veren insanların özellikleri nelerdir? Kaza ya da acil durum meydana geldiğinde ve kriz durumlarında neler yapılmalıdır? Kelimeler ve Kavramlar

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Online İlkokul - Tüm Hakları Saklıdır