Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Milli birlik ve beraberliğimizin toplum hayatına katkıları nelerdir?

Ana Sayfa » Din ve Ahlak » Milli birlik ve beraberliğimizin toplum hayatına katkıları nelerdir?
Milli birlik ve beraberliğimizin toplum hayatına katkıları nelerdir?

Milli birlik ve beraberliğimizin toplum hayatına katkıları nelerdir?

Millî birlik ve beraberlik bizlere neler kazandırır?

Kurtuluş Savaşı’mız, millî birlik ve beraberliğimizin en önemli örneğidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında Türk milletinin fedakârlıklarıyla Millî Mücadele kazanılmıştır. Türk halkı canını, malını vermiş ama ülkesini vermemiştir.

Bu yüzden millî bayramlarımız, millî birlik ve beraberliğimizin hissedildiği özel günlerdendir.

Millî bayramlarda evlerimizin pencerelerine, balkonlarına Türk bayrakları ve Atatürk posterleri asılır. Aynı değerlere sahip olmak birbirimize olan sevgi ve saygımızı arttırır.

Dinî bayramlarımız toplumsal paylaşımların olduğu günlerdir. Bu günlerde dargınlar barışır. İhtiyaç sahiplerine yardımlar yapılır. Yaşlılar ziyaret edilir. Çocuklara hediyeler verilir.

Dinî bayramlarda yardımlaşma ve dayanışma gibi değerlere daha çok önem verilir.

Ülkemiz adına millî yarışmalara katılan sporcuları izlediğimiz zaman milletçe seviniriz. Katıldığımız yarışmalarda madalya kazanmak tüm halkımızı mutlu eder.

Ülkemizde yaşanan bir afet, olumsuz bir durum karşısında milletçe birlikte hareket ederiz. İş birliği, yardımlaşma ve dayanışma içinde yaşadığımız afetleri en az zararla atlatabiliriz.

Düğünler, doğum günleri ve cenazeler toplum için önem taşıyan günlerdir. Bu günlerde yardımlaşma ve dayanışma artar. Mutlu günlerimizde ve üzgün olduğumuz günlerde birbirimize destek oluruz. İş birliği yaparak yardımlaşırız.

İnsanlar topluluk halinde yaşarlar. Türk milletini oluşturan bireylerin farklı fikirleri, inançları ve yaşayışları olabilir. Ancak milletimizin ortak çıkarları söz konusu olduğunda hep birlikte davranırız. Her türlü tehlikeye karşı bir oluruz. Mutlu günlerimizde birlikte sevinir, zor günlerimizde birlikte üzülürüz. Milli birlik ve beraberliğimiz dayanışma, yardımlaşma, barış, dostluk, sevgi ve saygı gibi değerlerle sağlanır.

Milli birlik ve beraberliğimizin toplum hayatına katkıları nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Planlı yaşamak hayatımızı nasıl etkiler? Dünya Tiyatrolar Günü ile ilgili şiirler Yön bulma yöntemleri nelerdir? Dua nedir? Niçin ve Nasıl Dua Edilir? Sabah namazı nasıl kılınır? Karbonhidratların Özellikleri ve görevleri nelerdir?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır