Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Milli bayramları kutlama nedenleri nelerdir?

Ana Sayfa » Genel » Milli bayramları kutlama nedenleri nelerdir?
Milli bayramları kutlama nedenleri nelerdir?

Milli bayramları neden coşkulu kutlarız?

Bayram kutlamalarında duyduğumuz heyecan vatan sevgisiyle ilgilidir.

Bizlerin bir arada olması, birlik ve bütünlüğümüzü sağlaması adına milli bayram kutlamaları önemlidir. Her milli bayramın bir anlam ve önemi vardır. Geçmişte yaşadığımız önemli olayların değerini şimdiki insanlara anlatmak ve gelecek nesillere aktarmak için milli bayramları kutlarız. Ulusça kutladığımız her milli bayramın tarihimizde yeri ve önemi oldukça büyüktür. 30 Ağustos Zafer Bayramını Kurtuluş mücadelesinin son savaşı olması ve zaferle sonuçlanması nedeniyle coşkuyla kutlarız.

Milli bayramlar toplum olarak geçmişte yaşadığımız önemli olayların hatırlanması ve gelecek nesillere aktarılması için kutlanır. Milli bayramlar kazanmış olduğumuz milli mücadelemizi temsil ederler bu nedenle milli bayramları coşkuyla kutlarız.

Milli bayramlarımız, ulusça kutladığımız, birlik beraberliğimizi pekiştiren sevinçli günlerimizdir. Milli bayramlarımızı kutlarken atalarımızın kahramanlıklarını ve başarılarını anar, bize emanet ettikleri değerlerin önemini daha iyi kavrarız.

Milli bayramlarımızı coşkuyla kutlamamızın nedeni tarihte bu zaferlerin kutlandığı günlerde ülkemiz ve milletimiz adına önemli olaylar meydana gelmiştir. 29 Ekim’de kutladığımız Cumhuriyet Bayramının asıl kutlanma nedeni 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilan edilmesidir. Cumhuriyet’in ilanı ile Türk milleti Atatürk’ün önderliğinde bir çok hak ve hürriyete kavuştu. İnsan hak ve hürriyetlerine cumhuriyet yönetimiyle kavuşuldu. Bu nedenle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemi büyüktür. Cumhuriyet yönetimiyle milletçe bir çok hak ve hürriyete kavuştuk. Cumhuriyete kavuştuğumuz 29 Ekim gününü, Cumhuriyet Bayramı olarak kutlarız.

Türk milleti Atatürk’ün önderliğinde bir çok hak ve hürriyete kavuştu. İnsan hak ve hürriyetlerine cumhuriyet yönetimiyle kavuşuldu. Bu nedenle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemi büyüktür. Cumhuriyet yönetimiyle milletçe bir çok hak ve hürriyete kavuştuk. Cumhuriyete kavuştuğumuz 29 Ekim gününü, Cumhuriyet Bayramı olarak kutlarız.

Tarihte milletimiz adına gerçekleşmiş önemli olayların anlam ve önemini anlamak, gelecek nesillere önemini anlatmak ve şanlı ecdadımızı anmak, sahip olduğumuz manevi ve kültürel değerlerimizi yeniden anımsamak amacıyla milli bayramlarımızı coşkuyla kutlarız.

Milli bayramları kutlama nedenleri nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Anonim12 Nisan 2018

Atatürk.üanma geçlik ve spor bayramı

 • Son Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Sütçü İmam Kimdir? 4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Din ve Ahlak ile ilgili online test 1 Yolculuk yaparken uymamız gereken kurallar nelerdir? Vacip nedir? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedir? Gaziantep

  FACEBOOK'TA BİZ

  Online İlkokul

  Hoşgeldiniz

  Online İlkokul Sanal Alemin İlkokulu - Tüm Hakları Saklıdır